ÖSYM son dakika olarak duyurdu! Adalet bakanlığı sınav başvuru ekranı açıldı! Hakimlik, savcılık sınavları için başvuru yapmak isteyenler için başvuru ekranı!

ÖSYM son dakika olarak duyurdu! Adalet bakanlığı sınav başvuru ekranı açıldı! Birçok kişi heyecanla sınav başvurularını bekliyordu. Başvurular 10 Kasım 2021 tarihinde bitecek. Hakimliksavcılık sınavları için başvuru yapmak isteyenler için başvuru ekranı! 

ÖSYM, 2021 Adalet Bakanlığı hakimlik ve savcılık sınavı için başvurularının başladığını duyurdu. ÖSYM’den yapılan açıklama şu şekilde:

“2021 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2021-Adli Yargı), 2021-Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2021-Adli Yargı-Avukat), 2021-İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2021-İdari Yargı), 25 - 26 Aralık 2021 tarihlerinde 4 oturumda uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 02 - 10 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.”

Başvuru ekranı için tıklayın!

Gözden kaçırmayın

2022-EKPSS sonuçları açıklandı 2022-EKPSS sonuçları açıklandı

2021-Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat): Kılavuz ve Başvuru Bilgileri