Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 10 bin personel alınacağını yakın zamanda duyurmuştu. Bu açıklamanın üzerinden haftalar geçti ama hala 10 bin personel alımı için gerekli ilan yayınlanmadı.

2018 KPSS puanı geçerliğini koruyan adaylar 10 bin personel alım ilanının yayınlanmasını bekliyor. Şayet ilan yayınlanmazsa 2018 KPSS puanları geçerliğini yitirecek.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yeni personel alımına ilişkin olarak 1200 hakim, savcı için 21-22 Kasım tarihlerinde sınavın yapılacağını, ilana çıkacaklarını, 1100 icra müdür yardımcısı için kasımın son haftasında ÖSYM tarafından sınav yapılacağını, cezaevi ve adliyede yeni alacakları personelle ilgili kısım için de ilgili kurumlara taleplerini ilettiklerini, yakın zamanda bunun sayısı ve tarihini de beklediklerini, geldiği zaman duyurusunu yapacaklarını ifade etmiş; adliyelerdeki ve cezaevlerindeki personel ihtiyaçlarını belirlelediklerini, yakın zamanda 10 bin civarında personel alımına çıkılacağını ve netleşince kamuoyuyla paylaşılacağını dile getirmişti.