Kamuajans.com – Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 60 bin öğretmen ataması için duyuru bekleniyor. 60 bin öğretmen ataması için bekleyiş sürüyor. Peki 60 bin öğretmen atamaları yapılacak mı? Öğretmen atamaları sayısı henüz belli olmadı fakat talepleri karşılayacak yüksek sayıda bir öğretmen ataması için hareketlilik olduğu gelen bilgiler arasında.

Bilindiği üzere MEB geçtiğimiz yıl (2020) 20 bin, 20 bin olmak üzere toplamda 40 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi. 40 bin öğretmen ataması pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri de gözetilerek yapıldı. Hatta bir ilk gerçekleştirilerek öğretmen atamalarında mülakat 20 bin ek öğretmen atamasında uygulanmadı. MEB 2020-2021 eğitim öğretim yılına taze genç 40 bin öğretmen kadrosu ile başladı. 
 
Daha sonra 2020 KPSS ve ÖABT yapıldı. KPSS ÖABT sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları 60 bin öğretmen ataması hedefi ile sosyal medyaya giriş yaptı. Sosyal medyada bugüne kadar 60 bin öğretmen ataması konulu 45 tane hashtag yapıldı TT oldu. Çok ses getiren öğretmen adayları, milyonlarca twit attı ve öğretmen atamaları konusunu 60 bin atama konusunu Meclis'in gündemine de taşıdı. Mecliste özellikle muhalefet milletvekilleri 2021 bütçe görüşmelerinde öğretmenlerin 60 bin atama talebini Bakan Selçuk'a sordu. Bakan Selçuk da öğretmen atamaları ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek vakti zamanında geldiğinde kamuoyuna açıklama yapılacağını duyurdu

MEB'de 2021 60 Bin Öğretmen Ataması Sessizliği

Öğretmen Atamaları 2021 KPSS Puanıyla Yapılacak; Öğretmenler Eylül’ün ilk haftası görevde olacak… Öğretmen Atamaları 2021 KPSS Puanıyla Yapılacak; Öğretmenler Eylül’ün ilk haftası görevde olacak…

O günden bu yana öğretmen atamaları ile ilgili resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmemesi öğretmenleri büyük hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle de bugün Bakan Ziya Selçuk'un AA editör masası canlı yayınında öğretmen ataması konusuna değinilmemesi atama bekleyen öğretmenlerin umudunu kırdı. Sosyal medyada mebpersonel.com olarak gördüğümüz kadarıyla öğretmenler bu konuda çok tepkili. Bakanlığın sessiz kalmasına tepki gösteren öğretmen adayları, Bakan Ziya Selçuk ve MEB yetkililerinin resmi hesaplarına yoğun twitler atarak atama takvimi konusunda artık adımların atılmasını gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorlar.

MEBPERSONEL