KamuAjans.Com-Diyanet İşleri Başkanlığı, il müftülüklerinde boş bulunan kadrolara geçici cami görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Ek ders ücreti karşılığında, KPSS en az 50 puanla, 4 bin 995 kişi alınacak.

Bazı memurların 3600 ek gösterge kapsamı dışında tutulması Meclise taşındı! İdari, teknik ve yardımcı hizmet personeller Bazı memurların 3600 ek gösterge kapsamı dışında tutulması Meclise taşındı! İdari, teknik ve yardımcı hizmet personeller
Diyanet İşleri Başkanlığı, ramazan itibaren ve yaz tatili süresince görev yapmak üzere, ek ders ücreti karşılığında KPSS en az 50 puanla 4 bin 995 Kuran Kursu öğreticisi alımı yapacak. Bu kapsamdaki ilanlar il müftülükleri tarafından yayımlanmaya başladı.

İl Müftülükleri bünyesinde münhal bulunan imam hatip kadrolarına, tahsis edilen kontenjan adedince yapılacak alımlar için ilanlar 15 – 17 Mayıs 2017 tarihleri arasında yayınlanacak. İlanlara başvurular 18 Mayıs 2017 tarihinde başlayıp 22 Mayıs 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecek. Adaylar başvurularını istenen belgelerle birlikte il müftülüklerine yapabilecekler.

2016 KPSS (DHBT) den 50 ve üzeri puan alan en az imam hatip lisesi mezunları mülakata çağrılacak olup üst tahsil gruplarında İlahiyat Fakültesi hariç İmam-Hatip lisesi mezunu olmayanlar başvuru yapamayacaklar. Mülakatlar 23 Mayıs 2017 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak olup, 70 ve üzeri puan alıp mülakat puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle görevlendirmeler yapılacak.

Puanların eşit olması durumunda tahsili yüksek olana, bunun eşit olması durumunda hafız olana, bunun eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana öncelik verilecek.

DUYURU METNİ

İSTANBUL İL MÜFTÜLÜĞÜ İLANI

ANKARA İL MÜFTÜLÜĞÜ İLANI

Diğer iller için il müftülüklerinin internet sayfalarına giriş yapabilirsiniz.