GAZİANTEP-Nizip İlçesi Mustafa Özkaya Ortaokulunda Afrin Operasyonunda şehit düşen 49 asker için “49 Şehide 49 Zeytin Fidanı” sloganı ile zeytin fidanı dikimi etkinliği yapıldı. Yapılan etkinliğe İlçe protokolünün yanı sıra Şehit Aileleri, Gaziler, Askerler, Okul İdarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Mustafa YILDIRIM yaptığı yazılı açıklamada; hükümetimizin haklı olarak yapmış olduğu Afrin operasyonunda 49 askerimiz şehit düşmüştür. Bu uğurda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, geride kalanların başı sağ olsun derken, Peygamber ocağı olan ordumuzun her neferinin şehit olduğunda ilk kucak açanın Peygamber efendimiz olduğunu da biliyoruz. Şehit askerlerimiz anısına fidan dikme fikri okulumuz arge ekibi ile istişare ederek alındı. Bize bu etkinlik de desteklerini esirgemeyen Nizip Kaymakamımız Kemal ŞAHİN’E, Belediye Başkanımız Hacı Fevzi AKDOĞAN’A, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, proje ekibimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Gaziantep Nizip ilçesinde yer alan Mustafa Özkaya Ortaokulu son zamanlarda yapmış olduğu güzel proje ve etkinliklerle kamuoyunda yer alırken okulun proje ekibinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni Musa BAŞOKUR, Fen Bilgisi Öğretmeni Ceylan FIRATHAN ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Burcu ÖDEMİŞ yer almaktadır. Arge Ekibi adına konuşan Musa BAŞOKUR bu etkinlikte kamuoyu nezdinde vatan millet sevgisini pekiştirmek ve askerlerimiz anısına birer zeytin fidanı dikerek bir nebzede olsa vefa gösterebilmeyi amaç edindiklerini belirterek ordumuzun her daim yanındayız Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Mustafa Yıldırım
KamuAjans.com - özel haber