KPDK, bu yıl ilk kez toplanacak. Kamu Personeli Danışma Kurulunun (KPDK) 19 Aralık 2019 tarihli toplantısı öncesi Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul önemli açıklamalarda bulundu.

Sözleşmeliye kadro mesaisi: Heyetler bugün toplanıyor Sözleşmeliye kadro mesaisi: Heyetler bugün toplanıyor
KPDK'nin yılda iki kere toplanması gerektiğini belirterek, Kurulun işlevsel hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, KPDK'de, kamuda sözleşmeli personelin (4/B) durumunu masaya taşıyacaklarını vurguladı.

Kamuda istisna durumlar için ortaya çıkan sözleşmeli personel istihdamının, zamanla genel bir istihdam biçimine dönüştüğüne dikkati çeken Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, sözleşmeli personelin, görevde yükselememe ve tayin olamama gibi birçok sorununun bulunduğunu belirtti ve "310 bin sözleşmeli personelin sorunlarının çözümü, kadroya geçirilmelerinden geçiyor. Sözleşmelilere kadro talebimizi KPDK'ye taşıyacağız. Taşımakla da kalmayacağız, işin takipçisi olacağız." dedi.

Masaya taşıyacakları diğer bir gündem maddesinin 3600 ek gösterge olacağını bildiren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, hükümetten 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi ve bir an evvel hayata geçirilmesini istediklerini söyledi.