Seçime az bir süre kala hükümet geniş halk kesimini ilgilendiren sorunları çözmeye devam ederken sıra, sözleşmelilerin kadroya geçişine geldi. Kamuda çalışan sözleşmelilerin, 3 yıl çalışmanın ardından 1 yıl içinde kadroya alınması formülü üzerinde hükümet çalışmalarını sürdürüyor.

Kadroya geçen sözleşmelinin emeklilik durumu değişir mi? TRT Haber'de yanlış bilgi mi..? Kadroya geçen sözleşmelinin emeklilik durumu değişir mi? TRT Haber'de yanlış bilgi mi..?

Seçime az bir süre kala Hükümetin çalışmaları arasında geniş halk kesimlerini ilgilendiren sorunların çözümünde sıra sözleşmeli personele kadro konusuna geliyor.  

3600 ek gösterge ve asgari ücrete ara zammın ardından hükümetin gündemi sözleşmeli personel olacak. 

Sözleşmeliler ile ilgili yapılacak düzenlemede kamuda sözleşmeli statüde çalışan personelin tümünün kadroya alınması üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.  Bu çerçevede kamuya giren sözleşmelilerin 3 yıl çalışmanın ardından 1 yıl içerisinde kadroya alınması formülü masada yerini aldı. 

Kamuda 500 binin üzerinde sözleşmeli personel bulunuyor. Kamuda çalışan sözleşmeli personel, ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapıyor.

Sözleşmelilere Kadro Yasası Kimleri Kapsayacak?

Sözleşmeli sağlıkçılar, öğretmenler ve diyanet görevlileri bu yasadan 3 yıllık görevlerini doldurduktan sonra yararlanabilecekler. Sözleşmeli sağlıkçılar, öğretmenler ve diyanet görevlileri bu yasadan 3 yıllık görevlerini doldurduktan sonra yararlanabilecekler.