Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Kongrelerimizi tamamlamış, teşkilatlarımızı 2023'e hazırlamış bir parti olarak her anı, her günü en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ekonomide ciddi bir toparlanma bekliyoruz. Petrol ve doğalgaz aramacılığında da önemli bir ivme yakaladığımızın müjdesini paylaşmak istiyorum. Kara alanlarında sürdürdüğmüz çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Daha önce petrol yok denilen kuyulardan petrol üretmeye başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır'da 2, Kırklareli'ndeki kuyularda 6 bin 800 varil ilave sağladık. 61 bin varilin üzerine çıktı. Doğalgazın vatandaşlarımıza hizmetine sunumu için şebeke genişletme çalışmaları sürüyor.

Yıllardır hazırlıklarını yaptığımız pek çok atılımı, projeyi 2023'e kadar milletimizin hizmetine sunacağız. İl teşkilatlarımızından her birinin haziran 2023'e kadar olan süreci hün gün planlamalarını, vatandaşımızın gönlüne dokunacak faaliyetler düzenlemelerini bekliyoruz. biz de bu çalışmalar iştirak edeceğiz.

Ülkemizi ve milletimizi hedef alan saldırılarla mücadele ülkemizle daha sıkı kucaklaşmak ve daha çok eser kazandırmak olacaktır.'' dedi.