Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 3 ay maaş desteği verileceğini bildirdi. Bu durum çalışan vatandaşları bir hayli sevindirdi.

Dikkat! Milyonlarca Çalışanı İlgilendiriyor Asgari Ücrete Zam Mesaisi Başlıyor Dikkat! Milyonlarca Çalışanı İlgilendiriyor Asgari Ücrete Zam Mesaisi Başlıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından ''Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz.

Tüm firmaları, çalışanları için "ücretsiz izin" yerine bu ödeneğe başvurmaya çağırıyoruz.'' dedi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi ile istihdamı korumak, reel sektörü ve esnafı desteklemek için gerekli adımları devreye aldıklarını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada "100 milyar liralık mali desteğin yanında piyasaların likidite ve finansman endişesini de büyük oranda rahatlatıyoruz. Vatandaşlarımızın tamamına dokunan bu paket dinamik bir pakettir. Zamanla ihtiyaç duyulan alanlarda yeni paketler, yeni adımlar da devreye girebilecektir. İnşallah süreci en doğru şekilde yönetip ekonomik açıdan süreçten en avantajlı çıkan ülkeler arasında yer alacağız." demişti.