Kamuajans.Com – ANKARA başta olmak üzere meteoroloji son hava durumu tahmininde 42 il için kar müjdesi verdi. 28 Şubat'ta başlayacak etkili kar yağışı 1 Mart'ta yoğunlaşacak. İstanbul'dan Sakarya'ya, Kocaeli'nden Konya'ya, Erzurum'dan Van'a kadar her yerde kar var.

Bagajı kaybolan manevi tazminat isteyebilecek Bagajı kaybolan manevi tazminat isteyebilecek
Türkiye hasret kaldığı kar yağışına kavuştu. Edirne ve Kırklareli'nde okulları tatil ettiren yoğun kar yağışı yurda yayılıyor. Bugün Marmara bölgesinde yağmurla karışık olarak başlayan kar yağışı yarın daha geniş bir bölgede etkili olacak. Asıl yoğun kar yağışı ise 1 Mart perşembe günü görülecek. Meteoroloji yayınladığı son hava durumu tahmininde kar müjdesi verdiği illerin sayısını 42'ye yükseltti. İstanbul'dan Erzincan'a, Bursa'dan Konya'ya, Kocaeli'nden Sivas'a kadar bir çok ilde kar yağışı görülecek. İşte yarın ve 1 Mart'ta kar yağışı görülecek illerin listesi;

28 ŞUBAT'DA YAĞMURLA KARIŞIK KAR YAĞIŞI: Meteorolojinin tahminlerine göre yarın balkanlar üzerinden gelenkar yağışı etki alanını genişletecek. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kastamonu, Karabük, Bolu, Eskişehir ve Düzce'de yoğun kar yağışı görülürken, Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Sakarya, Kırıkkale, Çankırı, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Burdur ve Uşak illerinde sulu kar başlayacak.

1 MART HAVA DURUMU : Meteorolojinin haritalı hava durumu tahminine göre kar yağışı perşembe günü Marmara, İç anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu'da yoğunlaşacak. Kar yağışının etkili olacağı 42 il şöyle: İstanbul, Ankara, Kocaeli, Yalova, Bursa, Eskişehir, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Bilecek, Karabük, Çankırı, Çorum, Amasya, Tokat, Kırşehir, Konya, Karaman, Niğde, Yozgat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Şırnak, Van, Kars, Ardahan, Ağrı, Bitlis ve Hakkari.

ANKARA HAVA DURUMU : Ankara'ya kar yağışı yarın gelecek. Bugün saat 18.00'dan sonra başlayacak olan yağmur gece saatlerinde karla karışık yağmura dönecek. 28 Şubat çarşamba ve 1 Mart perşembe günü Ankara'da aralıklarla kar yağışı görülecek. Ankara'da hava sıcaklığı perşembe günü eksi derecelere inecek. Cuma günü ise kar yağışı yerini güneşe bırakacak.