Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açık öğretim ve uzaktan öğretim programlarının faaliyetlerini yürüten fakültedir. 2021-2022 Yılı AUZEF Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı'nın ne zaman yapılacağı kesinleşti.

İÜ AUZEF Sınavları cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir. Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır. Son olarak 2021-2022 Yılı AUZEF Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı'nın ne zaman yapılacağı merak ediliyor. 

2009 yılından itibaren uzaktan öğretim, 2011 yılından itibaren de açık öğretim kapsamında programlara öğrenci kabul eden AUZEF, bu yönüyle Türkiye’deki tek açık ve uzaktan öğretim hizmeti veren fakültedir.

YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı

2021-2022 Güz Yarıyılı Ara Sınav (Vize) Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda 2021-2022 eğitim öğretim yılında açık öğretim programı uygulayan tüm Üniversitelerde olduğu gibi İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavları da yüz yüze yapılacaktır. Bu kapsamda güz yarıyılı ara sınav tarihi 13-14 Kasım 2021 olarak güncellenmiştir.

Siz değerli öğrencilerimizin ve genel toplum sağlığının korunması adına sınav merkezi tercihlerinde sistem üzerinden HES Kodu girilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Sınav merkezi tercihinde bulunmayan ve/veya HES Kodunu girmeyen öğrencilerimiz kesinlikle sınava alınmayacaklardır.

Riskli grupta (Covid-19 pozitif / temaslı) bulunan öğrencilerimiz sınavlara ayrı salonda alınacaklardır.

Sınav merkezi tercihleri 7-12 Ekim 2021 tarihleri arasında https://auzefsinav.istanbul.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

Sınav merkezi tercihleri 14 Ekim 2021 saat 23.59'a kadar uzatılmıştır. Sınav merkezi tercihinizi bu tarihe kadar https://auzefsinav.istanbul.edu.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

SINAVLARLA İLGİLİ DETAYLAR

Ara Sınav Hakkında Bilinmesi Gerekenler

• Sınavlar 81 ilde bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

• Sınav merkezi tercihleri auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden 12 Ekim 2021 saat 23.59’a kadar alınacaktır.

• Sınav merkezi tercihlerinde HES kodu girilmesi zorunludur.

• Riskli grupta (Covid-19 pozitif / temaslı) bulunan öğrencilerimiz sınavlara ayrı salonda alınacaklardır.

• Sınav merkezi tercihleri her sınav öncesinde ilgili sınava ait oturumları gerçekleştirmek için alınır. Ara sınav, bitirme ve telafi sınavları için ayrı ayrı tercih yapılır.

• Sınavlar, cumartesi ve pazar günleri sabah ve öğle olmak üzere toplam 4 oturumda gerçekleştirilir.

• Sınav bina ve salonlarına girilirken Öğrenci Kimlik Kartına gerek bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında Sınav Giriş Belgesi ve TC Kimlik Kartı bulundurmaları yeterlidir.

• Sınav Giriş Belgeleri sınavlardan bir hafta öncesinde yayınlanmakta ve web sayfamız (auzef.istanbul.edu.tr) üzerinde duyurusu yapılmaktadır. Sınav kuralları detaylı olarak Sınav Giriş Belgesinde yer almaktadır.

• Sınav salonlarına cep telefonu ile girilmesi kesinlikle yasaktır.

• Sınav merkezi tercihleri sırasında engelli ve hükümlü öğrencilerimiz durumlarıyla ilgili bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde sisteme girmelidir. Hükümlü/Tutuklu öğrencilerimizin sınav merkezi tercih işlemleri bulundukları ceza infaz kurumu tarafından düzenlenecektir.

• Ara sınava herhangi bir sebeple girmeyen öğrenciler için ayrıca mazeret sınavı yapılmayacaktır.

• Açıköğretim programları sınavlarında dört yanlış cevap bir doğruyu götürürken, uzaktan öğretim programlarında başarı notu hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır.

• Ara sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı %40, bitirme/telafi sınavının ise %60’tır.

• Sınav soruları, ilgili derse ait dersin kitabı, videosu ve sunumları dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

• Öğrencilerimiz ara sınavda her ders için sistemlerinde bulunan ünitelerin yarısından sorumludur. Örn; 14 ünite var ise 7, 12 ünite var ise 6, 10 ünite var ise 5 üniteden sorumludur.

• Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.

VİZE, BİTİRME, TELAFİ VE TEK DERS SINAVI TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavları 30-31 Ekim 2021 tarihlerindedir.

Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavları 16-17 Nisan 2022 tarihleri arasındadır.

Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme) Sınavı 18-19 Aralık 2021 tarihleri arasındadır.

Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme) Sınavı 4-5 Haziran 2022 tarihleri arasındadır.

Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi) Sınavı 22-23 Ocak 2022 tarihleri arasındadır.

Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi) Sınavı 2-3 Temmuz 2022 tarihleri arasındadır.

Mezuniyete Üç Ders Sınavı 24 Temmuz 2022 tarihindedir.