Temmuz zamlı ek ders ücretleri. Temmuz öğretmenlere ödenecek ek ders saat ücreti kaç TL 2022 Temmuz ayı ek ders ücretleri ne kadar, öğretmenler Temmuz döneminde kaç TL ek ders ücreti alacaklar, ek ders ücretlerine ne kadar zam gelecek?

2022 Haziran ayı enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. TÜİK Haziran 2022 enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre aylık bazda Enflasyon %4,95, yıllık ise %78,62 oldu. Açıklanan verilere göre memur maşlarına %42,35 oranında zam yapılacak. Peki Temmuz zamlı öğretmen maşları kaç TL olacak? Temmuz ek ders ücretleri ne kadar oldu? İşte öğretmenlerin alacağı enflasyon farklı ve %7 zamlı yeni ek ders ücretleri.
Her ay açıklanan enflasyon rakamları, öğretmenlerin alacağı ek ders ücretlerinin de Temuz ayında zamlanmasını gündeme getiriyor. Açıklanan enflasyon rakamaları memur maaşlarına dolayısı ile de öğretmen maaşlarına ve ek ders ücretlerine yansıyacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görev yapan öğretmenlerin 2022 Temmuz ayı ek ders ücretleri ne kadar, öğretmenler Temmuz döneminde kaç TL ek ders ücreti alacaklar, tüm sorular cevabını buldu.

Memur ve memur emeklileri temmuz ayı ile oluşam zam oranları belli oldu buna göre;

- Gündüz ek ders ücreti 39,16 TL,
- Gece ek ders ücreti 41,91 TL,
- Özel eğitim ek ders ücreti 48,93 TL,
- Takviye kursu ek ders ücreti 78,32 TL, 
- Sözleşmeli öğretmen ücreti 33,61 TL olarak belirlendi.
 

 Öğretmenler maaş karşılığı, sınıflara girdikleri fazladan ders karşılığı, açtıkları kursların karşılığı, çeşitli faaliyetler, katıldıkları seminer ve kurslar karşılığında ek ders ücreti alabiliyorlar. Bu ücretler öğretmenlerin girdikleri ders ve kursa göre değişiklik gösteriyor. Hafta sonu yapılan kurslarda öğretmenler farklı ücretler alırken gece dersleri de farklı Ücrete tabi oluyor. Yüksek lisans yapan öğretmenler ile doktora yapan öğretmenler de farklı eklerse ücretleri alıyorlar.

SGK'dan hem çalışanlara hem de emeklilere çifte maaş imkanı! SGK'dan hem çalışanlara hem de emeklilere çifte maaş imkanı!