2022 KPSS sınav sonuçları açıklamasından itibaren adaylar branş sıralamalarını merak etmeye başladılar. Peki branş bazında sıralamalar belli oldu mu? Ne zaman belli olacak? Detaylar haberimizde

KPSS'Lİ GENÇLERİN HUKUKU POPÜLİZME KURBAN EDİLMESİN KPSS'Lİ GENÇLERİN HUKUKU POPÜLİZME KURBAN EDİLMESİN

GKGY, Eğitim Bilimler ve son olarak Öğretmen Alan Bilgisi sınavlarına giren öğretmenlerin sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları açıklanır açıklanamaz sıralamalarını öğrenen adaylar merakla branş sıralamalarını bekliyor. Sıralamalar belli olduktan sonra adaylar tercihlerini yapabiliyor. 

KPSS branş sıralamaları atama tercihleri yapılırken ön planda tutuluyor. Tercih listesini hazırlarken branşın kontenjanına dikkat etmek gerekiyor. Bu yüzden sınava giren adaylar branş sıralamalarını bekliyor. Öğretmenler branşlarına göre tercih yapacaklar fakat henüz atama sayısı belli değil.

Önümüzdeki yıl atama sayılarının oldukça yüksek olması bekleniyor ama henüz resmi bir açıklama yok. Atama sayısının belli olması birçok kişiyi rahatlatacak gibi duruyor.

Geçen seneki branş sıralamalarından fikirler üreterek sosyal medyada yorumlar yapılıyor fakat henüz branş sıralamalarına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 2023 yılı atamaları için branş sıralamaları henüz net bir tarih belli değil fakat Branş sıralamalarının Kasım ayı içerisinde güncellenmesi bekleniyor.