Anadolu Üniversitesi AÖF Final sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

21 ve 22 Mayıs tarihlerinde yapılan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. 23 Mayıs tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde sınav itirazları kabul edilecek ve ardından sınav sonuçlarının 31 Mayısda sonuçların açıklanması bekleniyor.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi final sınavı 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav sürecinin sona ermesinin ardından 23 Mayıs  itibarıyla sınav sorularına itiraz süreci başladı. Bu süreç için ise son tarih olarak 25 Mayıs belirlendi. Sürecin tamamlanmasının ardından 31 Mayıs Pazartesi günü AÖF bahar dönemi final sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 

Çapa Tıp birincisinin ayakta alkışlanan konuşması: Bu diyarda kalacağız Çapa Tıp birincisinin ayakta alkışlanan konuşması: Bu diyarda kalacağız

Geçme notu ise 35 olarak belirlenmiş durumda ancak çan eğrisi sistemi olduğunu da unutmamakta fayda var.

Final SORULARI

Bahar dönemi final sınavları artık sona erdi. Sonuçlar açıklanmadan önce sınav sorularından kendi puanını belirlemek isteyen öğrenciler için sınav soruları Anadolu Üniversitesinin e-Kampüs sisteminde yayınlanıyor.

SINAV SORULARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Sınav sonuçları 31 Mayıs'da açıklandığında, sonuçlara Açık Öğretim Fakültesi Öğrenci girişinden direkt olarak ulaşım sağlanabilecek.

AÖF GEÇME NOTU NASIL HESAPLANIR ?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF)'de vize sınavı puanının yüzde 30'u, final sınavının ise yüzde 70'i esas alınır. Örneklemek gerekirse:

Vize Notu: 60 (60x0.30) = 18

Final Notu: 80 (80x0.70) = 56

Toplam: 74'tür. Bu puan sizin notunuzu harf olarak tayin edecek puandır.