Geçen yıl sınavların salgın hastalık tehlikesinden dolayı sürekli ertelendiğine şahit olduk. Peki 2021 ösym sınav takvimi belli oldu mu? 2021'de KPSS dahil, YKS, DGS, ALES ve diğer sınavların tarihleri yayınlandı mı? Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı web sitesinden sınav tarihlerini adaylarla paylaştı.

ÖSYM Başkanı Aygün, yaptığı açıklamayla, 2021 YKS, ALES, YDS, YÖKDİL, KPSS, YÖKDİL ve diğer sınavın tarihini duyurdu. Üniversiteli olmak için didinen öğrenciler YKS sınav tarihlerini, TYT, AYT ve YDT oturum tarihlerini haberimizde bulabilir, Ön Lisans eğitimlerini lisans düzeyine taşımayı hedefleyen adalaylar da DGS tarihini öğrenebilir. Kısaca 2021 yılının tüm ÖSYM sınavlarını içeren sınav takvimini sizler için haberleştirdik.

Milyonlarca kişi her sene ÖSYM sınavlarında ter döküyor. 2021 ÖSYM sınavlarına da bir o kadar kişi katılacak. Gerek KPSS, gerek YKS gerekse ALES olsun yüzbinlerce adayın hazırlandığı sınavlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı tarafından açıklanan takvimler doğrultusunda sınava girecek adaylar başvuruarını yapıyor, hazırlıklarını planlıyor ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yapıyorlar.

TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 8. bölüm full, tek parça izle | Alparslan: Büyük Selçuklu son bölüm Youtube izle TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 8. bölüm full, tek parça izle | Alparslan: Büyük Selçuklu son bölüm Youtube izle

ÖSYM pandemi nedeniyle ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavlarının ileri bir tarihe ertelemişti. ÖSYM yeni sınav takvimini henüz yayımlamasa da sınavlar her yıl aşağı yukarı benzer tarihlerde düzenleniyor fakat pandemi tarihlerde de değişikliklere neden oluyor. Bu nedenle adayların gelişmeleri sürekli takip etmesi gerekiyor.

2021 YKS sınav tarihlerine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı ise 1 Ağustos 2021'de yapılacak.

2021 Ösym sınav takvimini indirmek için tıklayınız

2021 ösym sınav takvimi2021 ösym sınav takvimi