Kurban Bayramı'nda ev ziyaretlerine gidecek, tatile gidecek kişiler için son derece önemlidir bayram tatillerinin kaç gün olduğu. 2021 Yılı Kurban Bayramı tam da yılın en sıcak aylarına denk gelmektedir. Havanın sıcak olacak olması vatandaşların tatil isteğini artırmaktadır.

Bayramlar denilince akla ilk olarak ''9 gün tatil olacak mı?'' sorusu gelmektedir. 9 gün tatil olup olmayacağı bayramların denk geldiği tarih ve günlere bağlıdır. İşte 2021 Yılı Kurban Bayramı tarihleri, olması ihtimal dahilinde olan tatil süresi, Kurban Bayramı'nın anlam ve önemi ve çok daha fazlası haberimizde.

Cuma mesajları! En yeni, farklı, 2022 cuma mesajları Cuma mesajları! En yeni, farklı, 2022 cuma mesajları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil olup olmayacağı konusu gündeme gelmektedir. Milyonlarca vatandaşın tatil planları, yetkililerden gelen açıklama ile şekillendi.

Bilindiği üzere Kurban Bayramı bu yıl hafta içine denk gelmektedir. 20 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak Kurban Bayramı 23 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek. Dolayısıyla Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil olması kaçınılmazdı. Resmi açıklama yetkililerden geldi. 657 sayılı kanuna tabii devlet memurlarını kapsayan idari izinden özel sektör çalışanları faydalanamaz. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurban bayramı tatiline ilişkin olarak "Bayram tatili süresini arkadaşlarımız çalışıyor. Millete seslenişle halkıma duyuracağım. En uygun şekilde sonuçlandıracağız. Tatil süreci sanki 10'la 9 gibi dolaşıyor. Bunu millete seslenişle duyuracağım" demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Temmuz 2021 tarihli Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum." dedi.