2021 Yılı Temmuz Ayı Z-Kütüphane Kurulumu Ve Donatımı İçin Ödenek Gönderilen Okulların Listesi Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Z-Kütüphane, estetik ve ergonomik olarak tasarlanmış bir kütüphanenin etkileşimli tahta ve internete bağlı bilgisayarlar ile zenginleştirilmiş halinin, MEB’in “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere tüm resmi okullara kurulumunu yaptığı okul kütüphanesi projesine verilen isimdir.

Esnaf ve Sanatkarlar Odalarından Bakan Özer'e: Okulların Sorununu Çözdünüz Mü, Ekmek Sizin Neyinize?" Esnaf ve Sanatkarlar Odalarından Bakan Özer'e: Okulların Sorununu Çözdünüz Mü, Ekmek Sizin Neyinize?"

10. Kalkınma Planı (2014-2018) kapsamında başlayan çalışmalar ile her geçen gün adını daha çok duyduğumuz Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) yaygınlaştırma çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü uhdesindeki Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığının Okuma Kültürü ve Z-Kütüphaneler Koordinatörlüğünce yürütülmektedir.