Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kadrolu öğretmenler her yıl belirli dönemlerdeki il içi, il dışı ve mazerete bağlı olmak üzere 3 farklı yer değişikliği başvuru dönemi yaşarlar. 2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme süreci başladı.

Öğretmenler MEB tarafından yayınlanan takvime göre okul değişikliği yapabiliyor yani başka okula tayin olabiliyorlar. Belirli şartlara göre kadrosunda ilgili branşta açık olan okulları seçebilen öğretmenler puan üstünlüğüne göre o okula atanabiliyorlar.

MEB kadrolarında çalışan öğretmenlerin iller arası ve mazerete bağlı yer değiştirme işlemlerini gösteren 2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Takvimi yayınlandı. 

2021 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Başvuru Şartları

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,

2. 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4’üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak şartları aranacaktır

Başvurular 30 Temmuz 2021 - 3 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınacak. Atamalar 4 Ağustos 2021 tarihindedir. İlişik Kesme 5 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla yapılabilecek.

DUYURU

Bakanlık kararı verdi: 'Cinsel istismarı' anlatan çocuk kitabı muzır yayın ilan edildi Bakanlık kararı verdi: 'Cinsel istismarı' anlatan çocuk kitabı muzır yayın ilan edildi