Kamuajans.com – Müslümanların sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan ayına kavuşmaya artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca müslümanın 29 gün boyunca gerek yeme içme gerekse ruhen kendini sınırlayacağı bu mübarek ayda yaklaşık 15 saat boyunca oruç ibadeti için kendimizi hem bedenen hemde ruhen terbiye edip dışardan hiçbir yabancı madde girmeyecek şekilde yaşayacağız.

11 ayın sultanı Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı milyonlarca müslümanın oruç ibadetini yerine getireceği bu mübarek ayda 81 ilimizin tamamında oruç açma ve sahur vakitlerinde farklılık gösterirken aynı zamanda şehirlerin oruçlu kalacağı sürelerde de değişiklik olacak. En uzun oruç tutma süresi Sinop'ta yaşanırken en kısa oruç tutma süresi Hatay'da yaşanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının ramazana yönelik bilgilendirmelerinin yer aldığı "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sitesinde, dünyanın dört bir yanındaki 8 bin 600 yerleşim yerine ait imsakiye paylaşıldı.

Vatandaşlar, internet sayfasında yer alan "İmsakiye" bölümünde, Türkiye ve yabancı ülkeler için ayrı ayrı hazırlanmış çizelgeye kolayca ulaşabilecek. Ayrıca "vakithesaplama.diyanet.gov.tr" internet adresinde, 2027'nin sonuna kadar dini günlerin listeleri paylaşıldı.

Namaz Abdesti Nasıl Alınır? Abdest Nedir? Namaz Abdesti Nasıl Alınır? Abdest Nedir?