21 Mart ve 20 Nisan arasında doğmuş olan vatandaşlar Koç Burcudur. Koç Burcu'nun Yönetici Gezegeni Mars, Elementi Ateş, Niteliği Öncü, Uğurlu Sayıları 1 ve 9'dur. Uğurlu Günü Salı, Uğurlu Taşı Yakut, Uğurlu Rengi Kırmızı'dır. Kıymetli Taşı Elmas, Kıymetli Madeni Demir'dir. Egoizm, kararları yıkmak, kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak, alaycı, isyankar, sabırsız, saldırgan, hiddetli, ani çıkışlar ise Koç Burcu'nun olumsuz özellikleridir.

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

2 Ekim 2021 tarihinde Merkür ile Jüpiter üçgen açı oluşturacak. Projelerde aksaklıklar ve iptaller ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden işlerinizi iki kere kontrol etmeyi unutmamalısınız.

7 Ekim 2021 tarihinde Venüs Yay burcuna geçiş yapacak. Hayata karşı olan bakış açınızı değiştirmeye çalışacaksınız. Daha iyimser düşünecek ve olumsuz olayları ve düşünce yapısını geride bırakmaya karar vereceksiniz. Aynı zamanda spiritüel konular veya felsefeyle ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

6 Ekim 2021 tarihinde Terazi burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. İkili ilişkiler gündemde olabilir. Ortaklıkla yürüyen işleriniz ile alakalı fırsatlar karşınıza çıkabilir. Aşk hayatınız ile ilgili geçmişten gelen korkularla da yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

20 Ekim 2021 tarihinde Koç burcunda Dolunay gerçekleşecek. Fevri çıkışlardan uzak durmalı hayatınız ile ilgili önemli kararlar alırken de ani hareket etmemeye çalışmalısınız. Otorite figürleri ile tartışabilir, ego çatışmaları yaşayabilirsiniz.

5 Ekim 2021 tarihinde Güneş Mars’la birleşiyor. Uzun zamandan beri devam eden bir ilişkiniz varsa bu ilişki ciddi bir boyut kazanabilir. İlişkisi olmayanlar ise yeni biriyle tanışabilir ve hızlı bir şekilde ilişkiye başlayabilirsiniz.

15 Ekim 2021 tarihinde Merkür Kiron’la karşıt açı oluşturacak. Partnerinizle aranızda soruna neden olan konular varsa bunları konuşma ihtiyacı duyabilirsiniz. İlişkide yaşamış olduğunuz hayal kırıklıklarını dile getirmek isteyeceksiniz.

18 Ekim 2021 tarihinde Jüpiter düzeliyor. Arkadaşlarınızdan destek görecek ve bu dönem içerisinde daha aktif olmaya çalışacaksınız. Grup çalışmaları içerisine girebilir, geleceğiniz ile ilgili yakın çevrenizle birlikte plan yapma kararı alabilirsiniz. Aynı zamanda ideallerinizi gözden geçirmek isteyeceksiniz.

20 Ekim 2021 tarihinde Mars Plüton’la kare açı oluşturacak. Beraber iş yaptığınız insanlarla aranızda ufak çaplı sorunlar ortaya çıkabilir. Ailenizle birlikte iş yapıyorsanız eğer bununla ilgili de problemlerle karşılaşabilirsiniz. Konuları açık bir şekilde konuşmaya çalışmalısınız.

6 Ekim 2021 tarihinde Plüton düzeliyor. İş hayatınızda problem yaratan konular var ise bunların ana nedenlerini öğrenmek için çaba sarf edebilirsiniz. Ne istediğinizi bilerek hareket etmek güçlenmenize ve güzel adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

11 Ekim 2021 tarihinde Satürn düzeliyor. Kariyeriniz ile ilgili beklentilerinizi düşünecek ve yolunda gitmeyen durumları kontrol altına almak isteyeceksiniz. Para ile ilgili de var olan endişeleriniz zaman içerisinde azalabilir.