Akrep Burcu'nun; Yönetici Gezegeni Pluton ve Mars'tır. Elementi Su, Niteliği Sabittir. Uğurlu Günü Çarşamba, Uğurlu Sayıları 2 ve 4'tür. Uğurlu Taşı Topaz, Uğurlu Renkleri Koyu Kırmızı, Şarap ve Patlıcan Morudur. Kıymetli Taşları Akasya, Krizantem ve Açelya, Kıymetli Madenleri Plütonyumdur.

Akrep Burcu insanı çok iyi bir sırdaş ve dost olmakla birlikte duygularını belli etmez. Akrep Burcu; cazibeli, güçlü, çalışkan, kararlıdır ve yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Sezgileri güçlü olan Akrep Burcu'nun duyguları da güçlüdür. Ayrıca Akrep Burcu, anlayışlı, dikkatli, yüksek analiz gücüne sahiptir. 

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

2 Ekim 2021 tarihinde Merkür ile Jüpiter üçgen açı oluşturacak. Sezgileriniz kuvvetlenecek ve bu sayede de gelebilecek olan tehlikelerden rahatlıkla korunabileceksiniz. Rüyalarınız bu dönem içerisinde size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir.

5 Ekim 2021 tarihinde Güneş Mars’la birleşiyor. Kendinize vakit ayırmak isteyecek ve uzun zamandan beri ertelediğiniz dinlenmeyi gerçekleştireceksiniz. İşe ara vererek çalışma temponuzu baştan belirlemelisiniz.

6 Ekim 2021 tarihinde Terazi burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Kontrolünüz dışında gelişen ayrılıklar meydana gelebilir. Bilinçaltınızda yatan düşünceler açığa çıkacak. Başkalarından saklamış olduğunuz olaylar da ortaya çıkabilir. Yeni girişimler ve başlangıçlar sizinle olacak.

20 Ekim 2021 tarihinde Koç burcunda Dolunay gerçekleşecek. İş hayatınızdaki gelişmeler sizi olumlu şekilde etkileyecek ve üzerinde çalışmış olduğunuz projeleri rahat bir şekilde tamamlayabileceksiniz. Zihinsel olarak yorgunluk hissetmeniz bu dönem içerisinde oldukça normal.

11 Ekim 2021 tarihinde Satürn düzeliyor. Partnerinizin aile iç sorunlarıyla ilgilenmek isteyebilir ve ona manevi anlamda destek olmak isteyebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmek için ilişkinizdeki olumlu yönlere odaklanacaksınız.

18 Ekim 2021 tarihinde Jüpiter düzeliyor. İç dünyanızda yaşamış olduğunuz karışıklıktan partnerinize bahsetmek isteyebilirsiniz. Evinizin içerisinde daha huzurlu bir ortam sağlamanın yollarını birlikte arayacaksınız. İlişkisi olmayanlar ise bu dönem içerisinde mutlu olacağınız bir kişiyle karşılaşabilirsiniz.

6 Ekim 2021 tarihinde Plüton düzeliyor. Çevrenizdeki insanlarla sorunlarınızı rahat bir şekilde konuşabilecek ve derdinizi de onları anlatabileceksiniz. İleriye dönük yeni planlamalar içerisinde bulunabilirsiniz.

7 Ekim 2021 tarihinde Venüs Yay burcuna geçiş yapacak. Ailenizle birlikte yaptığınız işler var ise bu işler hakkında yeni planlamalar gerçekleştireceksiniz. Maddi anlamda anne veya babanıza destek olmak isteyebilir onların sorumluluklarını da yüklenmek isteyebilirsiniz.

15 Ekim 2021 tarihinde Merkür Kiron’la karşıt açı oluşturacak. Sağlığınız da sizi olumsuz etkileyen faktörler, iş hayatınızın yoğunluğundan dolayı ortaya çıkan durumlardan kaynaklanabilir. Bu yüzden kendinizi biraz daha dinlendirmeli ve işlerinizi biraz da olsa ara vermeye çalışmalısınız.

20 Ekim 2021 tarihinde Mars Plüton’la kare açı oluşturacak. İş yerinizde birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda sorunlar oluşabilir. Çalışma arkadaşlarınızın sizin arkanızdan konuştuğuna şahit olabilirsiniz. Para ile ilgili endişe duyduğunuz konular üzerine de yeni gelişmeler gerçekleşebilir.