2021 Yaz Dönemi Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Gözden kaçırmayın

Tezsiz Yüksek Lisans mezunu Öğretmen, Uzman olabilir mi ? Tezsiz Yüksek Lisans mezunu Öğretmen, Uzman olabilir mi ?

Başvuruları 9-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınan, 19-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında ise tercihleri alınan 2021 Yaz Dönemi Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı.

Sonuçlar için tıklayınız.

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapıldı. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlendi. Sonuçlar, “personel.meb.gov.tr” adresinde yayımlandı. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren tamamlanacaktır.

Açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır.