Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görevli olan öğretmenleri ilgilendiren, il içi ve il dışı yer değiştirme başvuru tarihleri için kısa bir süre kaldı. Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi ve Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Takvimi henüz belli olmadı. Öğretmenler için çok önemli olan bu iki konuda geçtiğimiz yılın takvimine bakarak bir tahminde bulunabiliriz.

2020 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri Temmuz ayının son haftasında yapılmıştı. Atama ise hemen başvuruların bitiminde açıklanmıştı. Görevden ayrılma işlemleri ise Ağustos ayının ilk haftası itibariyla yapılmaya başlanmıştı.

İller Arası Yer Değiştirme Başvuruları geçtiğimiz yıl Ağustos ayının ilk haftasında yapılmıştı. Atamalar ise hemen başvuruların bitiminden sonra açıklanmıştı. İlişik kesme işlemleri ise atamaların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamıştı.

Gözden kaçırmayın

Öğretmen okulları ve öğretmen liseleri mezunlarından Öğretmen Meslek Kanunu tepkisi! Öğretmen okulları ve öğretmen liseleri mezunlarından Öğretmen Meslek Kanunu tepkisi!

Uzun lafın kısası öğretmenleri Temmuz ve Ağustos aylarında atama süreci bekliyor diyebiliriz. 2021 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu ve 2021 Yılı İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu'nun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.