Kamuajans.com – Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020 Yılı ATA AÖF Bahar Yarıyılı Ara (VİZE) Sınavı 28-29 Mart 2020 tarihinde yapılacak, sınav giriş yeri belgeleri de sınavdan bir hafta 10 gün önce yayınlanacaktı. Ancak tüm dünyayı saran Coronavirüs tehlikesi nedeniyle ATA AÖF Vize Sınavı da ertelendi.

Çeşitli sebeplerle yükseköğretimine devam edemeyen öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için açıktan eğitim hizmeti veren Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yıl içerisinde belirlenen tarihlere iştirak eden öğrencilerin belirlenen kredi sayısına ulaşması ve zorunlu dersleri tamamlamaları durumunda mezun olan adaylar AÖF de olduğu gibi tüm mezuniyet haklarından yararlanabilmektedirler.

Çeşitli nedenlerle herhangi bir örgün yükseköğretim programında eğitim-öğretim imkânı bulamayan öğrenci adayları ile yaşam boyu öğrenimi benimseyen vatandaşlarımıza, dış paydaşlarla iş birliği içerisinde, zaman ve mekân bağımsız olarak açıköğretim yolu ile eğitim fırsatı olan AÖF her yıl belirli dönemlerde sınavlar düzenlemektedir.

28-29 Mart tarihinde yapılacak ATA AÖF vize sınavları için duyuru geldi. Prof. Dr. Ömer Çomaklı twiteer duyurusunda ara sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Prof. Dr. Ömer Çomaklı, ''Sevgili Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrencilerimiz,vize sınavlarını ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Ara sınav tarihlerini ilerleyen günlerde, merkezi sınav yapan diğer kurumlarla görüştükten sonra sizlerle paylaşacağız.'' dedi.

ATA AÖF Sitesinde yer alan duyuruda ''Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında, 28-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Fakültemiz Ara (Vize) Sınavları ertelenmiştir. Gelişmeler doğrultusunda yeni vize tarihleri belirlenerek öğrencilerimize duyurulacaktır.

Yeni vize tarihleri belirlendiğinde sınav merkezi değişikliği yapılabilecektir. Hangi tarih aralığında sınav merkezi değişikliği yapılabileceği ilerleyen günlerde ayrıca duyurulacaktır. '' denilmiştir.