İlkokul 1. sınıflardan sonra hangi kademeler önümüzdeki hafta yüz yüze eğitime başlayacak? Bu soru öğrenci ve velilerce cevabı merak edilen sorulardan. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin önemli bilgiyi paylaştı.

2022 Yılına Ait Malulen Emeklilik (Malulluk) Maaşı Ne Kadar Oldu? SGK ve Bağkur, İşçi, Memur Malulen Emeklilik Şartları 2022 Yılına Ait Malulen Emeklilik (Malulluk) Maaşı Ne Kadar Oldu? SGK ve Bağkur, İşçi, Memur Malulen Emeklilik Şartları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yüz yüze eğitime yönelik önemli açıklamalar yaptı. Hali hazırda okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar için devam eden yüz yüze eğitime yeni kademeler de katıldı. İlkokul 2, 3, 4 ile ortaokul 8. ve lise 12. sınıf öğrencileri de yüz yüze eğitime başlayacak.

Pandemi döneminde dijital mecraya kayan eğitim öğretim faaliyetleri normalleşmeye devam ediyor. İlk olarak 21 Eylül'de syereltilmiş olarak ilkokul'da 1. sınıflar için başlayan süreçte ilkokul'un diğer sınıf kademeleri ile ortaokul son sınıflar ve lise son sınıflar da yüz yüze eğitim kapsamına alındı. Tıpkı ilkokul 1.sınıflarda olduğu gibi gruplara ayrılarak ve ders sayısı da azaltılarak öğrenciler okula gidecek. Programlar okul idareleri tarafından ayarlanacak.

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüz yüze eğitime yönelik önemli bir açıklama yapmıştı. Bakan Koca 21 Eylül itibariyle okul öncesi ve 1. sınıflar için seyreltilmiş olarak başlayan Eğitim-Öğretim sürecinde diğer kademelerden hangilerinin önümüzdeki hafta okullarda yüz yüze eğitime başlayabileceğini işaret etmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; ''2. sınıflar, 8 ve 12. sınıflar için muhtemelen önümüzdeki hafta karar alma noktasına gelince zaten açıklamış olacağız." ifadelerini kullanmıştı.