Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme e-Kılavuzu'na göre Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Takvimi'nin detayları belli oldu.

ÖSYM DGS giriş belgelerini erişime açtı ÖSYM DGS giriş belgelerini erişime açtı

Ülkemizde MEB'e bağlı okullarda hafta içi derslerin dışındaki zamanlarda, haftasonu ise tüm gün uygulanabilen Destekleme Yetiştirme Kursları ile öğrencilere ücretsiz derslerini takviye ve sınavlara hazırlık kurs imkanı verilmektedir. Öğretmenlerin ek ders usulüne göre girmekte oldukları DYK takvimi Milli Eğitim tarafından açıklanarak duyurulmaktadır.

Devletin öğrencilerin özel kurslara olan ihtiyacını en aza indirmek için son yıllarda devreye aldığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları MEB'e bağlı okullarda öğrencilerin talebine göre destek amacıyla açılıyor. Hafta için okul saatleri dışında veya hafta sonları öğrenciler DYK ile derslerine katkı sağlamaya çalışırken, LGS, YKS gibi sınavlara da hazırlanma imkanı buluyor.

Destekleme ve Yetiştirme Kursu Yaz Dönemi Öğrenci Başvuruları

Eğitim ve Öğretim yılı tamamlanmadığı için 11 inci sınıftan 12 inci sınıfa geçecek öğrenciler ile 12. Sınıf ve Mezun öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden öğrenci başvurularını yapabilecektir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları İs Takvimi

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması süreci 07-13 Haziran 2021 tarihleri arasındaydı. Öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması süreci 14-20 Haziran 2021 tarihleri arasındaydı. Öğrenci başvuruları 21-27 Haziran 2021 tarihleri arasında alındı. Kurs sınıflarının oluşturulma süreci 28 Haziran-04 Temmuz 2021 tarihleri arasındadır. Kurslar 5 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak 27 Ağustos 2021 tarihinde tamamlanacak.