Kamuajans.com – Bilindiği üzere Ocak ayında başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için son adım olan, Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları 18 Mart 2020 tarihinde açıklanmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından atanan sözleşmeli öğretmenlerin ataması tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüs sebebiyle soru işaretleri ile dolu bir sürece girdi. Atanma hayali kuran 20 bin öğretmen şimdi göreve başlayacakları günü beklerken koronavirüs salgınının bu süreci nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanığı sürecin gidişatı hakkında bilgilendirme mesajı yayınladı.

"Koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edildiğinden, bu atama işlemi ile milli sporcuların öğretmen olarak atanması işlemi kapsamında atanan öğretmenlerin kararnamelerinin il milli eğitim müdürlüklerine gönderilmesi ile ilgili olarak okulların açılmasına müteakip Bakanlığımızca https://personel.meb.gov.tr/ adresinden gerekli bilgilendirme yapılacaktır."

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu mesajından önce Milli Eğitim Bakanlığı'na bu soru yöneltildiğinde, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın geleneğinde bu atamalarla ilgili süreç hep belli bir süre alır. Bu dönemde de bunun bir süreci var fakat şu anda bir belirsizlik var. Okul açık mı, değil mi? Ne kadar süre olacak? Bu belirsizlik nedeniyle bu günlerde verilecek kararlara bağlı olarak bu takvim üstünde de çalışacağız.Mevcut atamayı bir yola koyalım hemen arkasından onunla ilgili de çalışmalar devam edecek." yanıtını verdi.