Kamuajans.com - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde 19. Dönem Polis Özel Harekat Sınavı Sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, sınav sonucunu bekleyen binlerce adayın içini rahatlatmıştı. O açıklamanın ardından sonuçlar bekleniyordu. 11 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sonuçlar açıklandı.

Polis promosyonu ne zaman yatacak? Polis promosyonu ne zaman yatacak?
Kamuajans.com - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19. Dönem Polis Özel Harekat Sınavı Sonuçları ile ilgili olarak 29 Nisan 2017 tarihinde yaptığı açıklamada "Şimdi İstanbul'dayım yarın Ankara geçip çalışacağım. Önümüzdeki hafta Cuma veya Cumartesi günü açıklarız. Çabuk çabuk açıklamamız lazım" demişti. 

Emniyet Genel Müdürlüğü 2016 Kasım ayında yayımladığı duyuruda 10 bin polis özel harekat personeli alacağını belirtmiş, ardından ayrıca POMEM'lere de 10 bin polis alımı için ilana çıkmıştı.

Polis Akademisi tarafından yapılan 19.Dönem POMEM (Özel Harekat) Sınav Sonuçları Duyurusu

Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere 19. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencileri belirlemek üzere yapılan 19. Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 10.000 erkek aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. 

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

SINAV SONUÇLARI

ALTERNATİF LİNK

KamuAjans.com - Özel Haber