Kamuajans.com - TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2017 Yılı 2. Çağrısı açıldı. TÜBİTAK 2015 yılından itibaren Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı'nı başlattı. Daha önce genç girişimcilerin 1512 olarak bildiği Program; bu programı ile, isim ve içerik değişikliği ile yeniden kurgulandı.

Kasım ayı enflasyon verilerine göre memura ne kadar zam gelecek? İşte rakamlar... Kasım ayı enflasyon verilerine göre memura ne kadar zam gelecek? İşte rakamlar...
Kamuajans.com - BiGG Programı, Türkiye'de girişimcilik ekosisteminin gelişimini hızlandıracak şekilde, TÜBİTAK'la birlikte girişimcilere destek verecek başka kuruluşları da bünyesinde topladı. BiGG Uygulayıcıları olan bu kuruluşlar; girişimcilere birçok ilde iş rehberliği, girişim kampları, eğitimler, ön kuluçkalık gibi hizmetler sağlamaktadır. İş fikirlerini bu hizmetlerden faydalanarak geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvurmakta ve 150 bin TL'ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışmaktadır.

TÜBİTAK'ın Uygulayıcı Kuruluşlarından olan İstanbul Teknokent Entertech; 'Hayal et, harekete geç!' Sloganı ile 2017 yılı 2.Çağrısı için Ön Başvuruları toplamaya başladı. Teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimciler, İstanbul Teknokent'in Uygulayıcı Kuruluş olduğu BİGG Programı hakkında bilgi almak ve 1.Aşama başvurusunu yapmak için bigg.inventist.gen.tr adresini ziyaret edebilirler.


Başvuru ve Süreç

Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacaktır. İstanbul Teknokent Entertech iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri İstanbul Teknoknet Entertech'in eğitim ve mentorluk programına dahil olacaktır. Programı tamamlayarak iş fikirlerinin geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvuracak ve 150 bin TL'ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacaktır.