Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Özel Güvenlik Dair Başkanlığı tarafından uygulamaya alınan 2021 Yılı Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitimi Sınavı (ÖGG) sonuçlarının açıklanacağı tarih, gün ve saate ilişkin ağırlıklı olarak sorgulama gerçekleştiriliyor.

Günümüzde istihdam alanında önemli bir iş kaynağı olan Güvenlik Görevlisi olmak için kurslarından eğitim almak ve sonucunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olmak gerekiyor. Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hemde sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor.

Güvenlik Görevlisi kursları ile hem meslek öğreniliyor hemde sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunuyor. 2021 yılı özel güvenlik sınav takvimine göre diğer sınavlarla birlikte 2021 Yılı Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitimi Sınavının yapılacağı tarih sınav takviminde belirlendi ve duyuruldu. Ancak sınavın gerçekleştirilmesinin ardından gözler sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. Özel Güvenlik Görevlisi olarak mesleğini icra etmek isteyen adayların katılım sağladığı 2021 Yılı Özel Güvenlik 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitimi Sınavı sonuçları sınavdan kısa bir süre sonra açıklanacak.

Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET’e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

93. TEMEL EĞİTİM VE 69. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...