Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan E-70297673-481.05-31743619 sayılı TRT EBA TV 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı konulu 13 Eylül 2021 tarihli resmi yazının ayrıntıları şöyle:

Genel Müdür V. Bakan a. Yaşar Koçak imzalı resmi yazıda ''Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgınının Ülkemizde de başlaması nedeniyle öğrenci, öğretmen ve velilerin sağlığının korunması ve öğrencilerin eğitim-öğretim sürecinden kopmamaları için çeşitli tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda 6 Eylül 2021 tarihli ve 30975793 sayılı Makam Olur'u doğrultusunda Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise kanalları aracılığıyla uzaktan eğitim başlatılmıştır. Bu çalışmalar doğrultusunda öğrencilere eğitim öğretim yılı boyunca edinilen temel bilgi ve becerilerin kazandırılması, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin desteklenmesinin yanında milli, manevi değerlerinin güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

Gözden kaçırmayın

Ankara'yı Sallayan Bomba İddia, Özer DDK'yı teftişe çağırdı. Ankara'yı Sallayan Bomba İddia, Özer DDK'yı teftişe çağırdı.

Bu çerçevede, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü kutlama programına TRT EBA TV kanallarında yer verilecektir. Çekimi yapılacak programda kullanılmak üzere, ilinize bağlı okullarda, öğrencilerin bilimsel, sanatsal, sportif, kültürel ve toplum hizmeti alanlarından birinde yaptıkları çalışmaları anlatan videolarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu çekimler yapılırken, Ek-1'de yer alan hususların dikkate alınması, ''Veli İzin Belgesi'' ve öğrenci bilgilerinin 17 Eylül 2021 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.