20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 1 Eylül tarihi itibariyle yapılmıştı.

1 Eylül tarihinde yerleştirmesi yapılan öğretmenlerimiz, ardından kılavuzda yayınlanan yönetmelik gereği güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması süreci başladı.

Güvenlik soruşturma süreci 10 Eylül tarihi itibariyle yavaş yavaş yeni atanan öğretmenlerimiz için tebliğ mesajı gelmeye başladı. Bu süreç günlerce sürerek bölüm bölüm güvenlik soruşturma tebliğleri öğretmenlerimize iletildi. Fakat şöyle bir sorun var. 23 Ekim tarihine gelmemize rağmen öğretmenlerimizin birçoğunun hala gs süreci devam etmekte.

Konu ile alakalı ise yetkili isimlerden veya atandıkları kurumlardan herhangi bir bilgi alamamaktalar. Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkında acilen öğretmenlerimizi bilgilendirmeleri gerekiyor. Çünkü öğretmenlerimizin çoğu yerleşmiş, ailelerini geçindirmeye çalışan öğretmenlerimiz bile var. Konu hakkında sitemize yoğun mesajlar gelmekte. Milli Eğitim Bakanlığının konu hakkında ivedilikle açıklama yapması, öğretmenlerimize gerekli bilgilerin verilmesi hususunda adım bekliyoruz.

2022-ALES/3 Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı 2022-ALES/3 Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı