Tarihsel süreç, geçmişten günümüze toplumların, devletlerin zor zamanları olduğunu bizlere göstermektedir.
Toplumlar isyanlar, ekonomik krizler, başka devletlerin saldırıları gibi farklı nedenlerden ötürü zorlu imtihanlardan geçmiştir. Bu imtihanlar sonucu bazı devletler ve toplumlar tarih sahnesinden silinmiş, kaybolmuşlardır.
Anadolu bu anlamda tarihin en büyük mezarlığı olma özelliğini gösterir. Lidyalılar, Frigyalılar, Hititler, Roma, Bizans ve. bunlardan kalma tarihi taş kalıntılar bunun en büyük kanıtıdır.
Tarihsel süreçte zor anlar yaşayan bazı toplumlar ise; köklü devlet yapısı, kültürel ve askeri yapı, liderlerinin güçlü duruşlarıyla o lider etrafında kader ve amaç birliği yaparak varlıklarını devam etmeyi başarabilmişlerdir.
Devleti kuran Oğuz Kağan, sırasında Bilge Kağan, Tuğrul ve Çağrı Beyler, Kutalmış Oğlu Süleyman Şah, Ertuğrul Gazi, fetreti bitirip devlet-i aliyye’yi yeniden şahlandıran Mehmet Çelebi, İstiklal Savaşında Mustafa Kemal ve daha nice lider etrafında milletimiz ülkü birliği yaparak zor zamanlarında varlığını korumayı başarabilmiştir.
Farklı coğrafyalarda da durum buna benzerdir. Avrupa’nın merkezinde cereyan eden üstelik tüm dünyanın seyirci kaldığı Bosna işgali ve Merhum Lider Aliye . İslam’ın Avrupa’dan söküp atılması için planlanmış ve “Evladı Fatihan’ın” maruz kaldığı soykırımlar, tecavüze uğrayan kadınlar ve işkencenin, zulmün bin bir türlüsü. Zor zamanlarda güçlü lider Aliye’den muhteşem bir çıkış: Bismillahirahmanirahim! Allah’ın izniyle. Asla Teslim Olmayacağız. Bu çıkış etrafında bir olan, birlik olan, diri olan kahraman Bosnalılar. Zaferle sonuçlanan bir insanlık ve kahramanlık öyküsü.
II. Dünya savaşında Almanların yoğun bombardımanına maruz kalan İngiltere. Londra’da kraliyet sarayının bahçesine düşen bir bomba sonucu, kraliyet ailesinin güvenli bir ülkeye taşınması teklifi. Tüm uyarı ve ikazlara rağmen Londra’yı terk etmeyen Kraliçe Elizabeth. Halkına güç veren bir lider çıkışı. “Biz burada olmazsak halkımızdan bizi savunmalarını nasıl bekleriz ve onların yüzüne nasıl bakarız, ülkemizden asla ayrılmayacağız”
Gelelim İslam coğrafyası ve özelde ülkemize; İslam coğrafyası tarihinde hiç tanık olmadığı kadar dramın içerisinde. Katledilen, evinden, vatanından hicret ettirilen kan ve gözyaşı kaderi olmuş mazlum ve masum insanlar. Kadim davası gibi sahipsiz ve hamisiz kalmış biçare kadın ve çocuklar. Tek umutları Türkiye.
Türkiye ise, derdine deva aramaya mahkûm kalacak ki; eli de gönlü de İslam coğrafyasına uzanmasın. İşte bu sebeple açılan hendekler, şer ittifaklarıyla tuzak kuran hainler, terörle saf tutan akademisyenler bunların hepsi birer figüran.
Ortadoğu adeta bir satranç tahtası olmuş. İran, Esed, DEAŞ, PYD, PKK ve benzer örgütler birer oyuncu. Oyunu oynayan Rusya ve diğer emperyalist güçler.
Hedef kazanmak. Gerisi teferruat.
One minute! İle başlayan ve “Dünya Beşten Büyüktür” çıkışıyla ben buradayım diyen bir lider. Bize eskileri, kim olduğumuzu, ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatan bir ses. Derinden ama kararlı. Güçlü ama düşmanı çok.
Düşman çok, sesi gür, içerideki işbirlikçileri kafa çeldirmek te. Bize düşen; siyasi çekişmelerimizi, ihtiraslarımızı, düşmanlıklarımızı bir kenara bırakıp bir olacağımız, diri olacağımız birlikte daha kuvvetli olacağımız zor zamanlarımızda o güçlü ve kararlı sesi takip etmek. Çünkü On’dan gayri ses yok. Hele itiraz, emaresi yok. Kudüs’e, Doğu Türkistan’a, Bayır Bucak Türkmenlerine, Ateşe verilen ecdat yadigârı camilere.
Okuduğunuz bu yazı, aslında 8 Şubat 2016 tarihinde yazılmış ve yine bu sitede yayımlanmıştı. Noktasından virgülüne kadar dokunulmadan tekrar yayınlanıyor. Ülkemizin son süreçte yaşadığı olaylar analiz edilirse sadece terör örgütlerinin adının değiştiğini fark edeceğiz. Şundan eminiz: Bu tür işgal ve darbe girişimleri son bulmayacak lakin bizim hep hazırlıklı olmamız gerekmekte. Tek ve yeter koşul olarak, sadece bir ve birlik olarak atlatacağımız bu zor zamanlarımız da; Rabbim milletimizin, devletimizin ve yöneticilerimizin yardımcısı olsun.


KamuAjans.com/ ÖZELMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fz 10 ay önce

arkadaşlar köşeden yazmak ile köşeye atmak farklı şeyler çatıyı tamir için çatıdan düşen müdür ile nevşehirdeki İskender müdür ile fethiyedeki müdürden de bahsedin.

Misafir Avatar
Cemil 11 ay önce

Güzel bir yazı olmuş