MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Usta Öğreticiler Nasıl Kadrolu Olacak?

Usta Öğreticiler Nasıl Kadrolu Olacak?EĞİTİM PERSONELİ |

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 01/08/2013 tarihli e-mail duyurusudur.

Sayın Yetkili;
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin kadrolu olarak atanma isteklerine ilişkin Bakanlığımıza yoğun bir şekilde dilekçeler gelmektedir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 50'nci maddesinde “Devlet kamu hizmet ve görevlerine Devlet memuru olarak atanacakların açılacak Devlet memurluğu sınavlarına girmeleri ve sınavı kazanmaları şarttır.” hükmüne yer verilmiştir.
           Bu çerçevede; ilgililerin kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu devlet memuru olarak atanabilmeleri için, Devlet Personel Başkanlığı ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından müştereken belirlenecek usul ve esaslar doğrultusunda ÖSYM tarafından yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmaları gerekmektedir.
            Ayrıca; geçici veya sözleşmeli olarak çalışanların kadroya alınmalarına ilişkin yasal düzenleme çalışmaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.
İliniz Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okullarında kadrosuz usta öğretici olarak görev yapan personelin statüleri söz konusu yasal düzenleme kapsamında yer alması halinde durumları değerlendirilebilecektir.
            Bilgilerinizi ve iliniz geçici usta öğreticilere bilgi verilmesi hususunda gereğini rica ederim.  
 • Bu haber için 14 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • pınar bulut 24 Ekim 2014 17:44

  artık nereye ait olduğumuzu bilmek istiyotuz.

 • selda Erdoğan / Karabulut / 01 Kasım 2013 00:53

  son acıklamalarda ustaöğretiçiler kadroya gecemez diye bakanlık yazı yazmış gecmiş yıllarda o zaman kadrolu ustaöğretiçiler nasıl kadroya alınmış soryyorum ben 1985 yılından beri ustaöğretiçiyim emekli olamıyorum hala çalışıyorum yazıklar olsun kuran kursunda 3 ay çalışanı kadroya alıp yıllarca emek vermiş olan bizler sizin adaletli davrandığınıza inmıyoruz.

  Yorumun Devamı
 • uzman 25 Ekim 2013 23:47

  halk eğitim merkezlerinde yaya ve yolcu güvenliği seminerleri düzenlensin bunlarıda yüksek öğrenim görmüş trafik görevlileri versin hattızatında ilk öğretim okllarıdaki trafik güvenliği derslerinide konu uzmanları versin

  Yorumun Devamı
 • UFUK GÜVEN 04 Ekim 2013 14:23

  peki bişey diyecem diyanet usta öğreticileri kadroya geçerken devler ösym,kpss şart istedimi bırakın bu boş sözleri bizler yıllardır emek veren olarak hakkımızı istiyoruz kadrolu öğretmenlerin yaptğınınn iki katını yapıyoruz. sadece yukarıda Allah var diyorum başka da bişey demiyorum

  Yorumun Devamı
 • hülya 16 Ağustos 2013 14:00

  siz herkesi kendiniz gibi torpille iş yaptığını sandığınız için hiç hakkıyla bi yerlere geldiğimizi aklınıza getiremiyorsunuz çünkü içinizde kötülük var.bizler yıllardır halkeğitim merkezlerinde ne sıkıntılarla zorluklarla çalıştık bazen 2ay çalışıp 2 ay boşta kaldık 200tl lik maaşla bi ayımızı geçirdik...ve bir çoğumuz lisans hatta 2 üniversite bitirmiş usta öğreticileriz.çoğumuzda yüksek lisans yapıyor.bence emek veren hak eden herkese kadro verilmeli hatta usta öğreticileri aşağılayanlara bile..

  Yorumun Devamı
 • kasım 15 Ağustos 2013 23:45

  umarım 4a olarak çalışan usta öğreticilerin hakkını verirler. yıllardır emek çok düşük ücret alan usta öğreticilere gereken değer verilir...

 • günay 13 Ağustos 2013 19:15

  7 senedir köylerde halk eğitime bağlı usta öğretici olarak başarılı bir şekilde çalışıyorum. 3 ay çalışanlar kadro alıyorda bizim ne günahımız var. biz bu memleketin çalışanı değilmiyiz.

  Yorumun Devamı
 • can çetin 12 Ağustos 2013 10:59

  öncelikle bu ülkede kpss sınavı gözetmeksizin belediye ve trt gibi kurumlarda çalışanlara kadro veriliyor.yetmiyor diyanette 3 ay usta öğreticilik yapan kişilere kadro veriliyor.peki bunlara neden kimsenin sesi çıkmıyor da halk eğitimdeki usta öğreticilere sıra gelince millet konuşuyor.eğer bir devlet kurumunda çalışan sözleşmelilere kadro veriliyorsa tümünü verilmeli.bu ülkenin eşitlik-adaletlik ilkesine ters bir durum bu.

  Yorumun Devamı
 • doğru 05 Ağustos 2013 00:50

  mele mollalara 3 5 yıl çalişmayla nasıl kadro verildiyse hiç kimseden çıt çıkmadıysa bunlarada kadro verilmeli .mele ye mollaya kadro verilirken susanlar .utanıp konuşmasın usta üğretici olanlarında hakkıdır kadro .mele molla kpss mi arandı .Allahı peygamberi olan konuşsun...olmayan sussun..

  Yorumun Devamı
 • oğuz 02 Ağustos 2013 23:05

  bu sayfa ne yapmaya çalışıyor bu gibi haksız talepleri haber yaparak? halk eğitimlerde görev yapmak üzere mezun edilmiş teknik öğretmenler duruyorken bu gibi saçma kadro taleplerini haber yapanları şiddetle kınıyorum!

  Yorumun Devamı
 • yasemin 02 Ağustos 2013 23:03

  ne güzel ya adamda utanma yok. kadro talep ediyorlar.. oldu o zaman okullardaki ücretli öğretmenlik yapan veterinerleri de kadroya geçirin.o çok çok daha mantıklı!!! buralar için mezun edilen öğretmenler ne güne duruyor yahu? bu insanlar nasıl topluma karışacak?

  Yorumun Devamı
 • mehmet 02 Ağustos 2013 12:30

  torpille kendini halk eğitim merkezine at sonrada kadro iste al ya arkadaş kpss giren 2 milyon kişinin ömss ye giren 60 bin kişinin hakkına nasıl giriyo bu insanlar hiç mi toprağın altını düşünmüyolar bu kadar insanın hesabını nasıl vereceksiniz

  Yorumun Devamı
 • MEHMET 02 Ağustos 2013 11:43

  oh ne ala memleket. amca dayı eş dost torpilliyle gir halk eğtim merkezlerine usta öğretici olarak sonra da kadro bekle. millette eşek gibi sınavlara çalışsın dimi. böyle aşağılık taleplerle gelenleri devlet cezaevine atmalı bence

  Yorumun Devamı
 • erhan demir 02 Ağustos 2013 11:39

  yıllardır usta öğreticilik yapanlara kadro verilmez iken 3 ay kuran kurslarında usta öğreticilik yapanlara kadro verildi.bu kanunun nersinde yazıyor.nerde kaldı adalet nerde kaldı hak.

Facebook Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları TÜMÜ