2017 Haziran Dönem Tayini Ek Değerlendirme Sonuçları
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 81 il Müdürlüğü ve Bağlı kuruluşlara gönderdiği yazıda Taşra teşkilatı dönem Atamalarına ilişkin işlemlerin takvimini ve hangi esaslar çerçevesinde yapılacağını duyurdu.

2017 Haziran Dönem Tayini Ek Değerlendirme Sonuçları için tıklayınız

Yazıda;

15 Haziran tarihinde tayin isteğinde bulunulacak boş yerlerin elektronik ortamda ilan edileceği,

22-30 haziran tarihlerinde elektronik ortamda tercihlerin alınacağını,

12 Temmuzda yerleştirme sonuçlarının Genel Müdürlük sayfasından ilan edileceğini ve

12-31 Temmuz tarihlerinde de atama işleminin gerçekleştirileceği belirtiliyor.

İŞTE RESMİ YAZI

Bilindiği üzere, Bakanlığımız Taşra Teşkilatı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi; "Genel Müdürlük, il/ilçe/kuruluşların kadrolarını norm kadroyu aşmamak kaydıyla, kurum içi atama yapmak üzere her yıl 15 hazirana kadar Genel Müdürlük internet adresinden ilan eder. Atama yapılacak kadrolar ile atama usul ve esaslarının ilan edilmesinin ardından, haziran ayının sonuna kadar başvuru yapan personelin yerleştirme işlemleri, hizmet puanı ve tercihlerine göre temmuz ayının sonuna kadar gerçekleştirilir. Halen çalıştığı bölge için bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinde öngörülen zorunlu çalışma sürelerini tamamlamayan ve halen çalıştığı ilde en az iki yıl, kuruluşta en az üç yıl çalışmayan personel başvuruda bulunamaz. Bu şekilde yerleştirilen veya atanan personel, yerleştirme ve atama işleminden vazgeçmesi halinde, yerleştirme ve atama tarihinden sonraki iki yıl, mazeret durumları hariç bu fıkra hükümlerine göre atama talebinde bulunamaz. Bu maddenin (e) ve (f) bentlerine göre atamaları düzenlenen personel, bu bent çerçevesinde atama müracaatında bulunamaz. " hükmüne, Genel Müdürlükçe belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde başvuru yapmaları kaydıyla, ilan edilecek boş yerlere hizmet puanı ve tercihlerine göre her yılın haziran ayı başından temmuz ayı sonuna kadar atanabilir." hükmüne amirdir. Bu hükümler çerçevesinde il/ilçe ve kuruluşların personel ihtiyaçlarının kurum içi naklen atama yolu ile karşılanmasına yönelik olarak unvanlara göre boş kadroların ilanı, müracaatların alınması ve atamaların yapılabilmesi için gereken iş ve işlemler aşağıda gösterilmiştir.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.