banner220

2017 TEOG Nakil Süreci İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Kamuajans.com - Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, 8 Eylül 2017 tarihinden sonra yapılacak nakil başvurularında puan şartı denkliğinin aranacağına dikkat çekti.

TEOG yerleştirme sonuçları 7 Ağustos  Pazartesi günü açıklandı.Bundan sonra  Yerleştirme Esas Nakil Başvuruları dönemi başlayacak. 7 Ağustos günü herhangi bir okula yerleştirilmiş olan öğrencilerin kayıt işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılmış olacaktır. Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, nakil süreci ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları maddeler halinde sıraladı;

Yerleştirmeye Esas Nakil İşlemlerine ;

14-24 Temmuz tarihleri arasında tercih yapmamış oldukları için açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmiş olanlar, hiçbir tercihine yerleştirilmediği için sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmiş olanlar yerleştirildiği okuldan daha farklı bir okula geçmek isteyenler başvurabilirler.

Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru İşlemleri;

Yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemlerini bitirmiş olduğunuz okul müdürlüğü aracılığı ile veya her hangi bir ortaokul müdürlüğü aracılığı ile yapabilirsiniz.

Yerleştirmeye esas nakil başvuruları için en çok üç okul tercihinde bulunabilirsiniz.

Her okuldan farklı bir okula geçmek isteyenler olabileceği için tercih edeceğiniz okulda açık kontenjan okul olmamamsı çok önemli değildir.

Seçeceğiniz yeni üç okulun daha önceki tercih listenizde olup olmaması önemli değildir.

Üç defa yapılacak olan yerleştirmeye esas nakil başvuruları döneminin her birinde yeniden üç okul seçerek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Nakil başvurusunda bulunmadığınız takdirde yerleştirilmiş olduğunuz okulunuzda kalırsınız.

Yerleştirmeye Esas Nakil başvurularında puan denkliği veya yüzdelik dilimi denkliği şartı yoktur, istediğiniz üç okulu seçebilirsiniz.

Yerleştirmeye Esas Nakil Dönemi Takvimi

07Ağustos : Yerleştirme sonuçlarının ve boş kontenjanların ilanı

14-18 Ağustos : Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih başvurularının alınması

21 Ağustos : Sonuçların ilanı

21-25 Ağustos : Yerleştirme Esas 2. Nakil Tercih başvurularının alınması

28 Ağustos : Sonuçların ilanı

28 Ağustos- 06 Eylül : Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih başvurularının alınması

8 Eylül : 3. Nakil sonuçlarının ve Taban puanların ilanı.

8 Eylül tarihinden itibaren nakil başvurularında puan denkliği şartı aranır.

8 Eylül tarihine kadar örgün bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen  ve herhangi bir Özel okula da kayıt yaptırmamış olan öğrenciler ne yapacak?

8 Eylül tarihinde kayıtları hala açık öğretim ortaöğretim okullarında görülen öğrencilerin “İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları”na başvurmaları gerekmektedir.

İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme Ve Nakil komisyonlar boş kontenjanlara yerleştirme işlemlerini ”puan denkliği” esasına göre yapacaklardır.

Adayların kendilerinden tercih etmesi istenen üç okulu belirlerken hem okulların açık kontenjanı olup olmadığına hem de puanlarının istedikleri okulun puanına denk veya daha yüksek olup olmadığına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bu dönemde de her hangi bir örgün öğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kayıt işlemleri açık ortaöğretim kurumlarında kalacaktır. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ümit 12 ay önce

A okuluna yerleştirildik. B okuluna nakil istiyeceğiz. B okuluna naklimiz gerçekleşmez ise, a okulundaki hakkımız devam ediyormu. A okuluna kaydımız hala geçerli oluyormu. Nakil işleminde 3 okul seçmek zorundamıyız tşk