Kıyamet Ne Zaman Kopacak? Doğu Batı Yer Değiştirecek Mi? Alametlerinden Hangileri Gerçekleşti?
Bilim adamlarının Dünyanın kuzey manyetik kutbunun hızla yer değiştirdiğini açıklaması sosyal medyanın da konusu oldu. Kıyamet mi kopacak twitter'da TT oldu yorum yağdı.

Bilim adamları Dünyanın kuzey manyetik kutbunun, Kanada'dan ve Sibirya'ya doğru çok hızlı bir şekilde kaydığı ve bu kaymanın çok ciddi endişe verdiğini açıkladı. 2020 yılı dünyanın her yerinde felaketlerle başladı. Dünyayı saran virüsün, sallayan depremlerin ardından korkutan bir açıklama da bilim adamlarından geldi.

Bu açıklamanın ardından sosyal medyada kıyamet mi kopacak başlığı açıldı ve binlerce yoru yağdı. Bu endişe verici açıklamanın ardından sosyal medyada Kıyamet mi kopacak başlığı açıldı ve kısa sürede bu başlığa yorum yağdı TT oldu.

Manyetik kutup noktalarının yüz binlerce yıl sonra tekrar yer değiştirme ihtimalinin hız kazanması, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in "Güneş batıdan doğmadıkça, Kıyamet kopmaz. O zaman herkes iman ederse de fayda vermez." hadisini hatırlattı.

Peki kıyamet alametleri neler, küçük alametlerin hepsi bitti mi, büyük kıyamet alametleri neler? İslamiyete göre  kıyamet alametlerinin bazıları şunlardır;

*İlim ortadan kalkacak, cehalet yerleşecek.
*Sarhoşluk veren içkiler yaygınlaşacak.
*İnsan öldürme olayları ve fitne artacak.
*Çobanlar zenginleşerek bina yapımında yarışacaklar.
*Yüksek binalar artacak.
*Elli kadına bir erkek düşecek derecede kadın nüfusu çoğalacak.
*Erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecekler.
*Zina açıkça işlenir hale gelecek.
*Kötülük ve fuhuş yayılacak.
*İnsanlar hayatlarından bıkarak ölülere imrenecek
*Allah diyecek kimse kalmayacak.
*Geceyle gündüz birbirine eşit hale gelerek kıyametin kopuş zamanı yaklaşacak.
*Camiler süslenecek, ama ibadete önem verilmeyecek.
*Cihad ve irşad faaliyetleri terk edilecek.
*Sadece din dışı ilimler öğrenilecek. Kuran'ın önemi insanlar tarafından unutulacak.
*Kadınlar erkeklere benzemeye çalışacak.
*Toplumlar geçmişlerine lanet okuyacak.
*Yöneticiler insanlara zulmedecek.
*Ani ölümler çoğalacak.
*Deccal gelecek
*Hazret-i İsa gökten inecek
*Dabbet-ül-arz çıkacak
*Yecüc ve Mecüc çıkacak
*Güneş batıdan doğacak* *Kâbe yıkılacak

Şehirlere göçler artacak, binalar yükselecek. Kötü ve ehliyetsiz kimseler itibar görecek, söz ve hüküm onlarda olacak. Kumar, fal ve oyun aletleri çok artıp revaç bulacak, vaktin nasıl geçtiği fark edilmeyecek. İsraf artacak, dünya mal ve menfaati ahiret saadetine tercih edilir hale gelecek. 

SÜPER AY NEDİR?

Eliptik yörüngesi nedeniyle Dünya'ya olan mesafesi değişen Ay, yörüngesinin Dünya'ya en yakın olduğu noktasından dev ve parlak bir küre gibi beliriyor.

Ay, Yerberi'de Dünya ile arasındaki mesafeyi yaklaşık 355 bin kilometreye indirirken, en uzak olduğu Yeröte'de bu mesafe yaklaşık 405 bin kilometreye çıkıyor. Dünya ile Ay arasındaki normal mesafe ise 384 bin 400 kilometre.

Süper Ay Tutulması 9 Mart 2020 tarihinde gerçekleşti. Bu tarihte Neptün ile dizinimde olan dolunay bu bağlamda risk barındırıyor. Aynı zamanda ay ekstrem deklinasyonda olacağından, bu bir süper ay olduğundan, bu döneme Mars, Jupiter, Satürn, Plüton gezegenlerinin Oğlak burcunda dizilimi ve Venüs-Uranüs kavuşumu, Güneş-Neptün kavuşumu bu döneme denk geldiğinden 9 Mart 2020 uçak kazaları gibi travmatik olaylara ve afetlere açık bir tarih. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Onur Kaygusuz 1 hafta önce

Kıyametin ne zaman kopacagini kimse bilemez ancak dünya ve toplum çok kotu bir hal aldi ne insanlik kaldi ne edep kaldi kelimelerle sayamadigimiz dunya kadar kotuluk yayildi olumler ve suc oranlari artti insanlik sapitti Allah sonumuzu hayirli etsin bu yil ise virus deprem v.s bunlar cok korkutuyor her an dunya son bulacakmis gibi bir his var Allah buyuktür...

Misafir Avatar
Kadir 2 hafta önce

Müminler kendini bilseler kıyamet kopmuştur zaten namaz niyaz yok haklı haksız belli değil küçük büyük helal haram kadın erkek sevgi saygı insanlık hepsi hemen hemen son safta rabbim imanla yaşayıp imanla ölmeyi nasip etsin inşAllah.

Misafir Avatar
Muratcan 2 hafta önce

dünyanın manyetik alanın değişmesi güneşin batıdan doğurmaz

Misafir Avatar
kumsal 2 hafta önce

Hiç kim se bilemez nezaman öleceğini bir tek Allah bilir Allah herkese hayırlı ölümler nasip etsin amin ..

Misafir Avatar
Hikmet 2 hafta önce

Kıyametin ne zaman kopacağını alahtan başka kimse bilemez

Misafir Avatar
Baba 3 hafta önce

Allah herşeyi bilendir ALLAH herkese yardım etsin

Misafir Avatar
ER 3 hafta önce

Kıyametin zamanını bilen veya tahmin edecek olan biz değiliz. Allah diyen kimse kalmayacak dersek daha zaman var demektir. Biz Allahı hem aklımızdan hemde dilimizden düşürmeyiz. Ancak görünen köy bildiğiniz üzere klavuz da istemediği için olsa gerek herşey ortada. İnsanların para için yapamayacağı birşey kalmamış. Ölüm Allahın emri olduğu halde herkes de silah var:) demek ki gelmesede çok yaklaşmış onu anlıyoruz.

Misafir Avatar
Mehmet 3 hafta önce

Bu kıyamet hepsi sizin yüzünden kopacaktır siz dediğimiz bu icatı eden dünyayı bu hale sokan yüzünden olcaktir yani kıyamet bizim yüzümüzden kopacaktır