ABONE OL

Gıda Yardım Başvuru Numaraları Kaç? Kimler Gıda Yardımına Başvurabilir? (İstanbul Koronavirüs Destek)

Gıda Yardımı başvuruları İstanbul'da devam ediyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya korona virüs önlemleri kapsamında evlerinde kalmak zorunda kalan vatandaşlar için gıda yardım paketi dağıtılacağını açıklamıştı. Açıklanan kampanyaya göre; 50 bin kişiye 6 hafta boyunca yardım dağıtılacak. Gıda erzak yardım paketi, sosyal ve yardımlaşma dayanışma vakıflarınca belirlenen vatandaşlara dağıtılıyor.

İstanbul'da dağıtımına başlanan gıda yardım paketleri için başvuru ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

İstanbul’da koronavirüs tedbirleri kapsamında destek amaçlı süren yardım çalışmalarında 650.948 çağrı alındığını İstanbul Valisi sosyal medyadan paylaştı. Vali Yerlikaya'nın açıklamasında, İstanbul’da Vefa Sosyal Destek çalışmaları kapsamında 650.948 çağrı alındığı, 630.955 talep oluşturulduğu, 19.993 bilgilendirme gerçekleştirildiği bilgilerine yer verildi.

GIDA YARDIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni tip koronavirüs (Covid-9) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 65 yaş üstü ve maddi durumu iyi olmayan 50 bin kişiye 6 hafta boyunca gıda yardımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yaşayan 65 yaş üstündeki durumu iyi olmayanların 112, 115 ve 156'yı arayıp yardım isteyebileceğini dile getirdi.

Vali Yerlikaya açıklamasında vefa gıda yardım kolilerinin her hafta 50 bin adrese dağıtılacağını duyurarak hayırseverlere teşekkür etti. Vali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı; ''Yaklaşık 73 bin çağrı aldık ve 65 binin biraz üzerinde büyüklerimizin talimatlarını yerine getirdik. Aradaki diğer rakam da 7-8 bin civarında rakam da bilgi edinmek için sunduğu husustu. Bu sokağa çıkma yasağı onlarla devam ettiği müddetçe bu hizmet devam edecek.''

GIDA YARDIMI KİMLERE YAPILIYOR?

Erzak yardımı alabilmek için en büyük şart, belli bir gelirin altında gelir sahibi olabilmektir. Bunun için belediyelerin verdiği fakirlik belgesinden almanız gerekiyor. Bu belgeyi alan aileleri, ilgili belediye ekipleri incelemeye geliyor. Bu ekipler onay verdikleri taktirde aile erzak yardımı alabiliyor.Kamuajans.com/ÖZEL