Diyanet, Taşeron İşçilere Kadro Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından 04.12.2017 tarihi itibarıyla çalıştırılmaktayken 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına Veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 Ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a ilişkin tebliğde yer alan şartları taşıyanlar ve anılan tebliğe uygun olarak Başkanlığımızca oluşturulan Tespit Komisyonu tarafından başvuruları kabul edilenlere yönelik “Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınavı” yapılacaktır.

I- SINAVIN YERİ VE TARİHİ

1. Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınavı 06.03.2018-09.03.2018 tarihlerinde Başkanlık merkezinde yapılacaktır. Adaylar ekte yer alan listeden sınava girecekleri tarihi öğrenebileceklerdir. Adaylara sınav tarihine ilişkin ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2. Sözlü sınav Başkanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (B blok) toplantı salonunda (giriş kat) yapılacaktır.

3. Adaylar; Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınavı’na gelirken T.C Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport ) yanlarında bulunduracaklardır.

II- SINAVIN ŞEKLİ

1. Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınavı sözlü olarak yapılacaktır.

III- SINAV SONUÇLARI VE İTİRAZ

1. Sınav sonuçları https://www.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir. 2. Sınava itirazlar sınav sonuçlarının ilanını takip eden 3 iş günü içinde yapılacaktır. VIII- İLETİŞİM

SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇİŞ SINAVINA KATILACAK ADAYLAR

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
1 kasim sartini kaldiran utanmaz akp 1 yıl önce

Akp adalet nerde 1 kasim da soz verildi geriye dönük gidilmedi seçime 1hafta kala tasarruf altinda işimize son verildi iste adaleti 6 yil emek bosa gitti.1 sonrasi işe girenlere kadro vaadi verilmedi verildi iste adalet 1 gune kadro reziller iste adalet akp adalet

Misafir Avatar
HİZMETLİ 1 yıl önce

Ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizliği en çok YHS personeli çekmiştir. YHS çalışanına 2005 yılından bu zamana kadar söz verildiği halde verilmeyen G.İ.H kadrosu ve ek göstergesi almayan TEK ÇALIŞANDIR. KHK toplantısında tüm YHS çalışanlarına Eğitim durumlarına uygun G.İ.H. Kadrosu müjdesini SAYIN BAŞBAKANIMIZDAN bekliyoruz .