Beklenen Açıklama Halen Gelmedi

Hizmet alım sözleşmesi kapsamında niteliği birbirinden farklı hizmet türlerinin bulunması halinde personel çalıştırılmasına dayalı olup olmama yönünden yapılacak değerlendirme her hizmet türü için ayrı ayrı yapılır. Danışmanlık hizmetleri, hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri ve çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilmez.'

Bu hüküm nedeniyle, hastanelerin beyin takımı olarak nitelendirilen 7/24 esasına göre çalışan personel, personele dayalı hizmet alım sözleşmesi ile çalışmış olsa dahi, kadroya geçemeyecek

Bu sınırlamadan dolayı 3 bine yakın personelin, kadro düzenlemesinin dışında kaldığı belirtiliyor.

Hastanedeki veri giriş, tıbbi sekreterler, temizlik personelleri, güvenlik ve yemekhane personelleri taşeron kadro yasasından faydalanıyorlar fakat tüm iş akışını kapsayan, kurum idaresine bağlı tam zamanlı çalışan, resmi tatillerde kurum idaresinin izni olmadan şehir dışına çıkamayan ve desteğini 7/24 kesmeyen bilgi işlem çalışanları bu kapsamın dışında neden tutuldu kimse bu konuya anlam veremedi.

Hiçbir kurum yöneticisi bu konu ile ilgili bir açıklama yapmıyor. Sendikalarımız bu konu ile ilgilendiğini söylüyor. Ancak; Resmi olarak hiçbir açıklama yok.
Bu konu ile ilgili Hastane Bilgi İşlem Çalışanları Çalışma ve sosyal güvenlik bakanımız ve sağlık bakanımızdan bir açıklama bekliyor. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
EMEKTAR BİLGİ İŞLEMCİ 1 yıl önce

SAĞLIK BAKANLIĞI'na bağlı DEVLET HASTANESİ'ne BİLGİ İŞLEM personeli olarak 17.yılımı çalışmaktayım.1-2 ay önce işe başlayan bir arkadaşım kadro alırken bizim bu şekilde madur edilmemiz anlaşılamaz bir durumdur.Sesimizin duyulmasını ve maduriyetimizin giderilmesini sayın devlet büyüklerimizden ricamızdır.Saygılarımla

Misafir Avatar
Mahmut 1 yıl önce

Kurumların bilişim teknolojileri alanında gelişmesi için cabalayan zorluklardan yılmayan özverili sekilde çalısan hastanenin tüm birimlerinde olusan otomasyon kullanıcı hatalarını düzelten düzelttiren hastanenin beyin takımı olan bu personellere kadro verileceğine diğer personellerden ayrım yapılmayıp mağdur olmayacaklarına inaniyoruz.

Misafir Avatar
Avukat Mehmet Alın 1 yıl önce

Hastanelerin sistemlerine bakan bir arkadaşım vardı. Kendisi ile görüştüm. Onunda aynı şekilde ihaleden dolayı mağdur olduğunu öğrendim. Kendisine dediğim şuydu... Bu konu çözülür. Mutlaka bir yanlışlık var. Siz bir temizlikçi veya kayıt personeli değilsiniz. Bakanlık sizin değerli işler yaptığınızı biliyordur. Muhakak bu iş düzelir dedim...

Misafir Avatar
DR.MEHMET 1 yıl önce

Bir doktor olarak kurumların vazgeçilmez olmazsa olmazı sağlık alanında ilerlemenin mimarileri olan BİLGİ İŞLEM PERSONELLERİ nasıl böyle bir mağduriyet içerine bırakılır inanamıyorum. Bilgi işlem personeli sadece hbys kısmına bakmaz ki kurumun tüm yazılım donanım arge kısacası teknoloji süreçlerinin mimarlarıdır. Ben inanıyorum ki arkadaşlar hak ettikleri kadroyu alacaklar. Teşekkürler Bilgi İşlem Personelleri ...

Misafir Avatar
Gururla HBYS Calisani. 1 yıl önce

Bize bunu reva goren kim varsa, evladina kadar bize muhtac hale gelsinler...

Misafir Avatar
BilgiislemKadroistiyor 1 yıl önce

Bu adamlar gece gündüz çalışıyo, her telefona cevap veriyo, işleri düzene sokuyor, onlar olmazsa hastanelerde kargaşa çıkar her sıkıntıyı anında gideriyorlar, hepsi özveriyle çalışan teknik elemanlar, en çok onların hakkı Kadro Almak, Sayın Reisimiz ve Sayın Sağlık Bakanımız bu arkadaşları yalnız bırakmayınız. Onlar hastanelerin Beyin takımı Atar damarlarıdır.

Misafir Avatar
isa 1 yıl önce

ben 12 yıldır bir hastanede çalışıyorum.tüm şartları sağlasa bile hastane bilgi işlem personeli arkadaşlarım ve ben kadro kapsamı dışında bırakılmasının nedeninin hiç bir yetkili bizlere açıklayamıyor.bizler kurumlarımızda 7/24 esası ile çalışan hastanelerde kullanılan hastane bilgi yönetim sisteminde oluşan aksaklıkları gideren (yazılımsal) takibini yapan, hastanelerdeki (donanımsal) tüm bilgisayar yazıcı barkot yazıcı vb. ürünlerin donanımsal ve yazılımsal işlerini yapan, network ve ağ sisteminin kurulması ve güvenliğini sağlayan, kamera sisteminin arızalarını gideren, kurumda bulunan sunucuların kurulum ve bakımını yapan ayrıca satınalma, faturlanadırma ve sayamayacağımız birçok işler (telefon iç hattı,fax v.b ) yapan personelleriz. bizlere üvey evlat muamelesi yapıldı.

Misafir Avatar
ferdi 1 yıl önce

bilgi işlem personelleri kurumda 7*24 saat mesai kavramı ve mesai sonrası icab olarak çalışıp her daim otomasyon domanım sistemsel yazılımsal her türlü sorunu gideren personellelrdir kadro alımında ihale magduru bırakılmışlardır kimimiz kurumda 10 15 yıldır çalışmaktadır firma değişsede kurumda sabit elemanlardır bilgi işlemcilere çok haksılık yapılmıştır bu yan lışın düzeltilmesi hak kayıplarının yaşanması için gereklidir.