Taşerondan Kadroya Geçen 4D’li Sürekli İşci Memur Maaşını Geçti
Memurlar arasındaki maaş eşitsizliği sağlamamışken taşerondan Kadroya Geçen Sürekli İşçiler ile memurlar arasında da eşitsizlik iyice artmış bazı kurumlarda 4d işçi ücretleri 657 ye tabi Memurdan özellikle de Genel idari Hizmetler sınıfında (memur, vhki, bilgisayar işletmeni, ambar memuru, yurt yönetim memuru, vb.) bir ile Yardımcı Hizmetler sınıfında (Hizmetli, bekçi, teknisyen yardımcısı) bulunan memurların maaşını aşmıştır.
Aynı şekilde Psikolog, Sosyolog ve Sosyal Çalışmacı gibi 657 li meslek elemanlarından yeni atananları bir yana bırakalım 10-15 yıllık meslek elamanlarının maaşı yeni başlayan 4D li ASDEP personeli maaşıyla neredeyse aynı hatta 4D işçilerinin yıllık ikramiye, tediyeleriyle birlikte 657 li meslek elemanlarının maaşlarını geçmektedir.
 Kaldı ki farklı kurumlardaki aynı işi yapan 4D li işçilerde kimi asgari ücret, kimi de asgari ücretin %30-110 fazlası gibi değişken ücretler almaktadır.
Bizler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatına bağlı kuruluşlarda; bir kısmımız Genel idari Hizmetler sınıfında(memur, vhki, bilgisayar işletmeni, ambar memuru, yurt yönetim memuru, vb.) bir kısmımızda Yardımcı Hizmetler sınıfında(Hizmetli, bekçi, teknisyen yardımcısı) 657 e tabii olarak çalışan memurlarız. ASPB taşra teşkilatında çalışan 657 tabii memurlar olarak, aldığımız maaşlar, aynı kurumda çalışan 4d personellerin maaşlarının altında kalmaktadır. 4d çalışan personel unvanına göre bürüt asgari ücretin, yüzdelik orana göre fazla maaş almaktadır. Aşağıdaki tabloda unvanlarına göre 4d personellerin maaşları görülmektedir.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 657 ye tabii olarak çalışan personeller olarak talebimiz; 4 d kadrosunda çalışan personellerin unvanlarına göre, bürüt asgari ücretin yüzdelik fazlalığı şeklinde almış olduğu gibi, bizlerinde Unvanlarımıza göre tazminat verilerek maaşlarımızın artırılması ve Son toplu sözleşmede imzalanan maddeye göre sosyal hizmet tazminatının genişletilerek tüm personele verilmesi, iş barışı acısından daha uygun olacaktır. 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Kürşad 19 1 hafta önce

Yetkili Sendikanın Bi Önceki Genel Başkanı
Mv. Olmuş Olup, Memurlar İçin Mecliste Bir Tane Tasarısı Yoktur !!!
İşçi Kardeşlerimizin Sn. Sendika Yetkisininin Toplu Sözleşmedeki Kazanımları ile
Memurun Kazanımları Arasında Uçurumlar Var !!!
İkramiye Memurun Da Hakkı !!
Ek Gösterge Tüm Memurları Kapsasın !!!
Yetkili Sendika Git Artık Memurları Somalili Ettin !!!

Misafir Avatar
ASPİM 2 hafta önce

Söz konusu liste Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için yayınlanan maaş listesidir. Harfiyen doğrudur.

Misafir Avatar
recep 2 hafta önce

yalan haber yapmayın bende kadroya geçen temizlik işçisiyim ve 1796 lira maaş aldım mayıs ayında boş boş konuşmayın ne kadrosu nede artışı

Misafir Avatar
TAŞÖREN 2 hafta önce

KİM ALIYOR ASGARİÜCRETİN YÜZDE 30UNU.. NEYİN DERDİNDE BU SİTE.. ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 5 FAZLASINI ALIYORUM. NET MAAŞIMTAŞÖREN İKEN 1790 DI.. ŞİMDİ 1740 LİRA.. BIRAKIN ŞU HAZMEDEMEZ YALAN HABERLERİ

Misafir Avatar
Hak Arayan 2 hafta önce

Maalesef doğru.... Aile Bakanlığı adına aldanmayın

Misafir Avatar
Tuğrul 2 hafta önce

Bu yalan uydurma haberleri yapan kişiye mahkemeye vermek lazım hangi ülkede yaşıyor merak ediyorum böyle bir maaş Yok vardı da kurumlar mı yedi yazıklar olsun

Misafir Avatar
Taşeron 2 hafta önce

Kim uyduruyor bunları maaşlarda hiç artış yok bizler bundan şikayetçiyiz cumhur başkanımızın bizlere vereceyi ek olarak şirkete vereceyi 500 tl 1000 tl kadar farkı bizlere verecekti oda yok o yüzden bizler cok mağduruz sizlerde bu yalan haberleri uydurmayın cok düşük maaş alıyoruz

Misafir Avatar
Tugra24 2 hafta önce

Çok güldüm bu maas bordrosu ab seni gecerli