ABONE OL

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik (20 Şubat 2020)
Resmî Gazete 

20 Şubat 2020 PERŞEMBE

Sayı : 31045

Karar Sayısı: 2118

Ekli ''Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar''ın yürürlüğe konulmasına, 65 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verilmiştir.

19 Şubat 2020
Recep Tayyip ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2'nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

''Dışişleri Bakanlığında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak mütercim tercüman ve dışişleri hukuk unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir.''

MADDE 2- Aynı Esasların eki 3 sayılı Cetvelde ''ÇÖZÜMLEYİCİ'' ibaresinden sonra gelmek üzere ''DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI'' ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3- Ayın Esasların eki 4 sayılı Cetvelin ''A- SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL''  bölümüne alfabetik olarak teselsül ettirilmek üzere aşağıdaki saytır eklenmiştir.

DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI : Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmak, en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

MADDE 4- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Esasları Cumhurbaşkanı yürütür.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
5393 belediyeci sözleşmelilere kadro acil 4 ay önce

şu 5393 sayılı kanunun 49. maddesine göre çalışanj belediyelerdeki mahalli idareler ve özel idarelerdeki sözleşmeli personellerede kadro akla gelsin artık ya 7 sene oldu adalet eşitlik birlik beraberlik adına 3+1 e belediyelerdeki sözleşmeli memurları da katın