Sözleşmeli Memurlar Kadro İçin Şura'dan Çıkacak Adımları Bekliyor
Memurların hükümet ile arasında köprü vazifesi gören memurlar başta olmak üzere emekliler ve bir çok kesimin kaderini belirleyen adımlar atan yetkili sendika Memur-Sen Konfederasyonu, sözleşmelilerin kadroya geçişlerine yönelik haklı taleplerini, 22-23 Şubat günlerinde gerçekleştireceği büyük şurayla gündeme getirecek.

Memur-Sen'in şurasına 10 gün gibi bir süre kala sözleşmeli personeller kadroya geçişte çalışmaların bir an önce başlamasını bekliyor. Bu doğrultuda sosyal medya platformu Twitter'da hashtag çalışması yapan sözleşmeli personellerin taleplerini bu cümlelerle dile getiriyor;

Bir kölelik mantığı ile uygulanan ve birçok haktan mahrum bulunan sözleşmeliler kadro istiyor Sözleşmelilerin de eş özrü vb. haklardan yararlanma hakkı olmalıdır.

Devlete hiç bir külfiyeti olamayan tek amacı AİLESİNE kavuşmak , GÖREVİNDE ilerlemek ve MOBİNGE maruz kalmamak olan YÜZBİNLERCE SÖZLEŞMELİ memurlar hakkı olanı istiyor
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Hhhh 3 ay önce

4+2'den Önce atanan 4b liler

4 artı 2 sisteminden önce atanan 4b liler olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

Gereğini siz değerli büyüklerimizden arz ederim

Misafir Avatar
Hasan 4 ay önce

Gördük ŞURA'nızı.. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Kadro isteyeceğinize çözüm istediniz 1 ay oldu ortada hala birşey yok. Hala sendikalara üye olan sözleşmeli personel varsa onlara da yazıklar olsun. En başından yapmamız gereken istifa etmekti sendikalardan. Siz istifa etmediğiniz için kimse de sesinizi duymadı.

Misafir Avatar
hakan 4 ay önce

bizler sözleşmeli atanacağımızı elbette biliyorduk. Ama daha sonradan kadro bizden önceki herkese geldi ise ve arada bir mağduriyet yaşanıyor ise aynı işi yapıp aynı parayı aynı yükselme sınavlarına giremiyor isek en başta sözleşmeli olarak atanacağımızı biliyor olmamız bütün bunları bilmediğimiz yaşamadığımız veya görmediğimiz anlamına gelmiyor. SEN BİZİM AYNI İŞİ YAPIP EŞİTSİZLİKLE KARŞILAŞMAMIZI GÖRMÜYOR OLABİLİRSİN ESEFLE KINIYORUM ARKADAŞ İSİMLİ ŞAHSI.

Misafir Avatar
Kırıkkale 5 ay önce

Sayın Devlet büyüklerimiz, bizleri görmezden gelmeyin artık. Aile bütünlüğüne saygı göstermek gerekir. Lütfen bizi mağdur etmeyin.

Misafir Avatar
Ayşe 5 ay önce

Sayın cumhurbaşkanım belediye sözleşmeli personele ve bütün sözleşmeli kardeşlerimize tayin hakkı verin hiç olmazsa aileler birleşmesi için sesimizi duyun lütfen

Misafir Avatar
4 b li personele kadro 5 ay önce

Sözleşmeli atandığını bilmiyor muydun gibi şuursuzca yorum yapanlar kadrolu alım oldu da biz mi istemedik sözleşmeli alım oluyor diye evde oturup yıllarca beklesemiydik kadrolu alım olursa diye..

Misafir Avatar
arkadaş 5 ay önce

arkadaş atanırken sözleşmeli atanacağınızı bilmiyor muydunuz.

Misafir Avatar
Zuhal 5 ay önce

1 milyon kişi demek neredeyse Yazık değil mi 4blilere gelecegimiz yok geleceğe dair planlama yok . Aileden uzak bu kadar eziyet yeter