MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

AK Parti'den İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklaması.

AK Parti'den İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklaması.

AK Parti'den İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "81 il için başkan adaylarımızı belirledik ve Başbakanımız ile takdimini yaptık. Şu an Başbakanımız ve Genel Başbakanımız'ın yoğunluğunda dolayı toplantılara katılamıyor ama çalışmalar devam ediyor. 806 ilçenin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunma noktasına geldik" dedi.

"SONA GELDİK"

Şahin, 806 ilçe belediye başkan adayını belirlediklerini açıkladı. Türkiye'nin artık 30 Mart yerel seçimlerinin havasına girdiğini anlatan Şahin, şöyle konuştu: "Tüm il belediye başkan adaylarımız genel merkezimiz tarafından belirlendi ve kamuoyuna takdim edildi. Seçim üst kurulumuz tarafından yerel seçimlerle ilgili aday belirleme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Genel Başkanımızın ve Başbakanımızın devlet işleri ve iş yoğunluğu nedeniyle toplantılarımıza tam katılamıyor. Benim riyasetimde yapılan çalışmalarda şuanda ilçe belediye başkanlarımızla ilgili tespit aşamasındayız ve sona geldik.

806 İLÇE TAMAM 113 İLÇE MASADA

200 saati aşkın çalışma yaparak 806 ilçemizin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunma noktasına geldik. 113 ilçemizle ilgili çalışmamız devam ediyor." İlçelerle ilgili karar vermekte zorlandıklarını anlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir anket yaptırdık. Bu anketler tatmin etmedi ve başka bir firmaya daha anket yaptırdık. Önümüzdeki hafta genel başkanımızın onayına sunarsak ilçe belediye başkanı adaylarımızı açıklarız. Gönlüm arzu ederdi ki, Karabük ilçe belediye başkanlarımız noktasında çalışmalarımızı tamamladık ama genel başkanımızın onayı olmadan açıklayamıyorum. Şuanda görevde bulunan mevcut ilçe Belediye Başkanlarımız açıklanmış gibi çalışmalarınıza devam edin. Yani bu görevi sizlere yeniden verilmiş gibi çalışmalarınızı yapın ve yakında açıklanacak zaten."

BELEDİYE BAŞKANI VERGİLİ'YE GÖNDERME

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Ak Parti'nin Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan'ın proje tanıtım toplantısına katılamadığını ancak projeleri incelediğini ve çok heyecanlandığını söyledi. Bu projelerin gerçekleşmesiyle Karabük'ün çehresinin değişeceğini anlatan Ceylan, sözlerine şöyle devam etti: "Güzel projeler var. Bu projelerin hemen açıklanmasının ardından sevgili dostum Rafet Vergili de projelerini açıklamış. Onu da inceledim. Büyük ölçüde benzerlik var. Kopya çekti demem haksızlık olur ama, mutlaka yararlanmıştır. Ancak bu projesine Kuzey Yıldızı ismini takmış. Ama bütün kamuoyu Kuzey Yıldızının Volkan Konak olduğunu bilir. Kendisi Karadenizli bir sanatçı ve kendisini kuzeyin yıldızı olarak tanıtır.

Böyle bir taklit isim yerine daha orijinal bir isim bulsaydı daha iyi olurdu. Sayın Vergili bu projelerini gerçekleştirebilir mi? Vergili bir açılışta yapacaklarımı devletin sırtından yaptırmam diye söylemiş. Bu ne denmek biliyor musunuz, bu projeleri devletten hiçbir şey talep etmeksizin gerçekleştireceğim demek. Devletten hiçbir şey istemem dediğinizde, aklınıza şu soru gelir, peki siz şuan Karabük'e yapmış olduğumuz projeleri Vergili şirketler gurubunun paralarıyla mı yapıyorsunuz. Size İller Bankasından gelen para devletin parası değil mi? Niye böylesine popülist demeçler veriyorsunuz. Hep ben, ben yapıyorum diyorsunuz. Hükümetin devletin bana katkısı yok, benim onlara ihtiyacım yok diyorsun. Kendisini severim, hemşehrimizdir. Bana abi diye hitap eder bende kendisini kardeş olarak görürüm."

"BÖYLE SİYASİ ANLAYIŞ OLMAZ"

Dostun acı söylediğini belirten Şahin, sözlerine şöyle devam etti: "Siz yapacaklarımı devletin sırtından yaptırmam demekle, projelerinizin önünü kesiyorsunuz, kapıyı kapatıyorsunuz. Böyle bir siyasi anlayış olabilir mi. Şunu demeniz lazım, başka bir siyasi partiden belediye başkanı da olsam, bunu devlet ve hükümetle işbirliği içinde yapabilirim demeniz lazım. Bu projelerde, DDY, Karayolları ve DSİ ile işbirliği yapmanız lazım. Siz kapıyı kapatıyorsunuz. O zaman işbirliği yapamazsınız.

Hiçbirini yapamazsınız. Şimdi sayın Bakanlarımız Karabük'e geliyor beni ziyaret etmiyor diyor. Bakanlarımız bu ziyaretlerinde valilikteki karşılamalarında kısmen bende geldim ama Vergili'yi orada görmedim, sadece başkan yardımcısı Fatma hanım vardı orada. Bir bakan geldiğinde gelirsin karşılarsın herkes gibi, sonra Bakanı Belediyeye davet edersin. Ettin mi, etmedin. Benim hiç kimseye ihtiyacım yok havaları ile Karabük'e sadece yürüyen merdiven ve asansör yaparsın. Bu projeleri gerçekleştirmek mümkün değildir."

 • Bu haber için 2 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • hemşeri 30 Aralık 2013 09:45

  5yıldır belediyeden maaş almayan, makam aracına dahi binmeyen, maaşının tamamını öğrencilere burs olarak dağıtan, gerektiğinde kendi parasını kullanan kişiye karşı sayın bakanın yaklaşımı acımasız olmuş. karabüke yapılan sadece yürüyen merdiven değil.karabüklü yapılan hizmetleri görüyor.demekki sayın bakan bayadır karabüke gelmemiş.

  Yorumun Devamı
 • karabüklü 29 Aralık 2013 23:36

  11 yıldır siz karabüke ne yaptınız

Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ