KamuAjans.Com -  AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) sınavlarına girecek öğrencilerin üç aşamada merakları olmaktadır. Birinci aşamada sınav giriş yeri belgelerinin açıklanmasıyla sınava nerede gireceklerinin belli olması, ikinci aşamada ise sınavda çıkan soruların cevaplarının neler olduğu ve son merhalede de sınav sonuçları merakla beklenmektedir.

2019 Yılı AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavını tamamlayan AÖF öğrencileri bir yandan bahar dönemi soru ve cevaplarını beklerken diğer yandan sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. 25-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak sınava ilişkin sonuçlar merak ediliyor. Açıklanan AÖF sonuçlarına aof.anadolu.edu.tr web sayfası öğrenci otomasyonundan ulaşılabiliyor.


2019 Yılı AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Cumartesi - Pazar günlerinde gerçekleştirilecek.

AÖF sınav sonuçları da sınavların gerçekleştirilmesinin ardından 2 hafta içerisinde açıklanmaktadır. 

Sınav Sonuçlarının İnternette Yayımlanması

Öğrenciler sınav sonuçlarına http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilecekler. Ayrıca dönem içinde yapılacak olan ara sınavı ve dönem sonu sınavı soru ve cevapları sınavların ardından açıklanmaktadır.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde Açık Öğretim Fakültesi internet sitesinden açıklanmakta olup sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

AÖF BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ

AÖF Başarı Değerlendirmesi Öğrenci başarısının değerlendirilmesinde “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi” kullanılır. Bu sistemin uygulama esasları ilgili fakülte kurulunun önerisiyle Senato tarafından karara bağlanır.

Başarı notu, Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir.

Harf notları ve katsayıları şunlardır:

Harf    Notu Katsayısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00
Bu harf notlarına ek olarak;
DZ: Devamsız,
KL: Kaldırıldı,
MU: Muaf,
SD: Sorumlu Değil,
YT: Yeterli,
YZ: Yetersiz, harf notlu değerlendirmeler de yapılabilir.
DZ harf notu; devam zorunluluğu bulunan derslere devam koşulunu sağlamayan öğrenciye verilir. DZ notu; FF veya YZ harf notuyla eşdeğerdir.

KL harf notu; programdan kaldırılan dersler için verilir.

MU harf notu; öğrencinin bir yükseköğretim kurumunda alıp da başarmış olduğu ve ilgili birimin yönetim kurulu tarafından muaf tutulması uygun bulunan dersler için verilir.

SD harf notu; yapılan ders intibakı sonucu öğrencinin sorumlu olmayacağı dersler için verilir.

YT ve YZ harf notları; ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla not ortalamasına katılması uygun görülmeyen derslerde, başarının gösterilmesi için kullanılır. Başarılı öğrenciye YT, başarısız öğrenciye ise YZ harf notu verilir.
Ders bazında başarı notuna alt sınır uygulanması, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi”ne göre ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla belirlenir.

KamuAjans.com - Özel Haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
AÖF Sınav Sonuçları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İnci 4 hafta önce

Açık Öğretim sonuçları açıklandı yazıyor. Ancak Ben hala eski sonucu görüyorum.

Misafir Avatar
Haydar 4 ay önce

Sınav sonuçları bile açıklandı ama sınav görevli ücretlerinden bir haber yok. Eskiden sınav bitiminde zarla takdim edilen paralar şimdilerde sınavdan 11-12 gün geçmesine rağmen men hâlâ ödenmiştir. İşçinin alinteri kurumadan hakkı odenmelidir diyen bir peygamberin ümmeti yiz. Sınav bitiminde ücret ödeyenler mi müslüman günlerce üstüne yatanlar mı nasıl bir dindar nesil yetiştirdik merak ediyorum.

Misafir Avatar
STAJ 4 ay önce

Aöf de stajlar kalkıp artık eğitim başından itibaren mecbıuri olacak bir yapıya geçileceği söyleniyor...yahu ne eğitim verdin ki staj istiyon????