Kamuajans.com - İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavlarının geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmakta ve her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

Açık ve uzaktan öğretim programlarından İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavı (AUZEF Sınavı)'nın önce Ara Dönem (Vize) Sınavları sonra da Yarıyıl Sonu (Bitirme) Final Sınavları gerçekleştirilmektedir. 2019 Yılı İÜ AUZEF Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi) Sınavı 16-17 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Açık Öğretim Fakültesinin İstanbul Üniversitesi ayağını oluşturan AUZEF (Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi) sınavlarının güz dönemi yarıyıl sonu (telafi) sınavı 16-17 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından gözler sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi.

2018 - 2019 Güz Dönemi Bütünleme Sınavı sonuçları yayınlanmıştır. Bütünleme sınavına girmiş olan öğrencilerimiz ilgili ÖYS sistemlerine girerek "Sınavlarım" menüsü altından kendi sınav notlarını görüntüleyebilirler. 

23 Eylül 2016 tarihli 29836 sayılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre sınavlara ve sonuçlarına itiraz, sınavların değerlendirilmesi konularına dair detaylar şöyle:


MADDE 21 – (1) Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.


(2) İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


(3) İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.


(4) Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez. 


Sınavların değerlendirilmesi


MADDE 22 – (1) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.


(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.


(3) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.


(4) Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir.


(5) Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:


a) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


b) Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


(6) Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.


(7) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları 08 ARALIK – 09 ARALIK 2018 04 MAYIS – 05 MAYIS 2019
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 19 OCAK – 20 OCAK 2019 22 HAZİRAN – 23 HAZİRAN 2019
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 16 ŞUBAT – 17 ŞUBAT 2019 20 TEMMUZ  – 21 TEMMUZ 2019
Mezuniyete Üç Ders Sınavı 25 AĞUSTOS 2019

KamuAjans.com
- özel haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
İÜ AUZEF
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Meral 3 hafta önce

Sonuçlar yok

Misafir Avatar
Hakan 3 hafta önce

Aöf kamu yönetimi mezunuyum.adamalr sınav,öğrenci,kayıt işini çözmüşler.auzefe kayıt yaptırdım berbat bir sistem.sanki hayrına âcmişlar muhatap yok sınav notları açıklanmıyor. Bu kadar kötü bir sistem görmedim

Misafir Avatar
Ender 1 ay önce

Sınav soru ve cevapları açiklznmismis

Misafir Avatar
Skystarlight 2 ay önce

Sakın bu okula kaydolmayın, ikinci üniversite düşünen anadolu universitesi yazarsa kesinlikle not ortalaması ist. üniversitesine göre iki kat olur. ayrıca insanları aldatıyorlar, kayıt esnasında indirim yapacaklar diye kılavuza mng gidin yazıp orada indirimsiz fahis fiyattan gönderi kabul ediyorlar. tam bir şirket İstanbul Üniversitesi.

Misafir Avatar
Elif 3 ay önce

Yeter be açıklayın şu sonucları helal para yeyin be

Misafir Avatar
Beyza 3 ay önce

Yani gerçekten çok büyük sorumsuzluk gören de milyonlarca öğrenci sınava girdi sanacak aciklayin artik su sonuclari

Misafir Avatar
Fügen Peşkircioğlu 3 ay önce

Final sınav tarihi geldi neredeyse ara sınav sonuçları neden açıklanmıyor

Misafir Avatar
Ferit 3 ay önce

Sinav sonuçlarına nerden bakabilirim