YÖKDİL Sınavı (3 Kasım 2019) Soru ve Cevapları Erişime Açıldı
Kamuajans.com -  YÖKDİL sınav soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. Binlerce aday doktora yapmak ve akademisyen olmak için ter döktü. YÖKDİL sınavına dair soru cevapların sınavdan kısa bir süre sonra açıklanması bekleniyor.


YÖKDİL Sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde saat 10.15'te tek oturum halinde gerçekleştirildi. Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru soruldu ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verildi.

Başvurular 13-23 Eylül 2019 tarihleri arasında yapıldı. Sınav Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında
Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapıldı.


Değerlendirme

Cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama
yapılacaktır. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır.

2019-YÖKDİL Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)

DUYURU

(27 Kasım 2019)

2019-YÖKDİL Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

03 Kasım 2019 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Kasım 2019 tarihinde saat 11.50'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Orhan Sarı 10 ay önce

Arkadaşlar Almanca'dan giren varsa 60 ile 65 sorular biçimsel olarak yanlış sorulmuştu.

Misafir Avatar
antalya 10 ay önce @Orhan Sarı

almanca 60-65 sorular yanlıştı hatalı soru diye yök dilden bir açıklama gelmedi bireysel olarakmı ıtırazda bulunmak gerekiyor

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Semih 10 ay önce

nerde yayınlandı, anadolu.edu.tr sistemimizde gözükmüyor

Misafir Avatar
Yok dil 1 yıl önce

Sınav sorularına nasıl bakılacak anlayamadım. İtiraz kısmında var mı gerçekten göremedim

Misafir Avatar
Gamze 1 yıl önce

5. Yökdil sınavı soru ve yanıtlarını Yökdil hesabınızdan itirazlar kısmına tıklayarak görebilirsiniz

Misafir Avatar
Emi 2 yıl önce

Ben de cevap anahtarını göremedim -.-

Misafir Avatar
Fatih 2 yıl önce

Nerede bu cevap anahtarı ?? https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinde yok.

Misafir Avatar
MohamadShawakh 2 yıl önce

YÖKDİL SINAV Soru ve Cevapları (17 Mart 2018) paylaşabilir misiniz

Misafir Avatar
Kemalist 2 yıl önce

Cevaplar yayımlandı zaten.