MEB Ekonomi Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş Bilgisi
Kamuajans.com - Ekonomi Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 10 Aralık 2016 tarihinde saat 10.00'da tek oturum halinde Ankara'da yapılacak. Adaylar sınava, onaylı sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) ve resmi kurum kimliği ile gireceklerdir. Onaylı sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgesi ve resmi kurum kimliği yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

- Sınava girecek adaylar üzerlerinde, kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç, çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınav binasına giremezler. Bu şekilde sınava girmiş adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

- Sınav soru ve cevap anahtarları 13 Aralık 2016 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.ekonomi.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Sınav sonuç bilgileri 28 Aralık 2016 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.ekonomi.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Adaylar sınav esnasında ve sınavın yapıldığı binada sigara içmeyecekler, içenler hakkında da 4207 sayılı Kanun gereğince işlem yapılacaktır. 

Ekonomi Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş Bilgisi

SINAV GRUPLARI

Görevde Yükselme Sınavı için grup adları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

1 Şube Müdürü
2 Laboratuvar Müdürü
3 Hukuk Müşaviri
4 Eğitim Uzmanı
5 Şef
6 VHKİ

Unvan Değişikliği Sınavı için grup adları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

7 Teknisyen
8 Tekniker

SINAV KONULARI

- Görevde yükselme sınavında sorulacak sorulara ait ders konu başlıkları ve soru dağılımı aşağıda belirtilmiştir:

GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİRECEK KADROLAR İÇİN ORTAK SORULARIN KONU BAŞLIKLARI (%40’lık kısım) 

1 T.C. Anayasası (Genel esaslar, Temel hak ve ödevler, Devletin temel organları ) 6
2 Devlet teşkilatı ile ilgili mevzuat 5
3 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuat 10
4 Türkçe dilbilgisi ve yazışmayla ilgili kurallar 5
5 Meslekî etik ilkeleri ve davranış kuralları 3
6 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 3

Toplam 32
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.