Kamuajans.com - Açık Öğretim Fakültesinin İstanbul Üniversitesi ayağını oluşturan 2019 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu Telafi Sınavı 3-4 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından gözler sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi.

Açık ve uzaktan öğretim programlarından İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavı (AUZEF Sınavı)'nın önce Ara Dönem (Vize) Sınavları sonra da Yarıyıl Sonu (Bitirme) Final Sınavları gerçekleştirilmektedir. 2019 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu Telafi Sınavı 3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde yapıldı.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavlarının geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmakta ve her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir
.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Bütünleme Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçlarına açıköğretim öğrencileri 
acikogretim.istanbul.edu.tr 
adresinden, uzaktan öğretim öğrencileri ue.istanbul.edu.tr adresinden ulaşabilir.

23 Eylül 2016 tarihli 29836 sayılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre sınavlara ve sonuçlarına itiraz, sınavların değerlendirilmesi konularına dair detaylar şöyle:


MADDE 21 – (1) Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.


(2) İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


(3) İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.


(4) Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez. 


Sınavların değerlendirilmesi


MADDE 22 – (1) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.


(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.


(3) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.


(4) Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir.


(5) Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:


a) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


b) Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


(6) Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.


(7) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları 01 ARALIK – 02 ARALIK 2018 04 MAYIS – 05 MAYIS 2019
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 19 OCAK – 20 OCAK 2019 06 TEMMUZ – 07 TEMMUZ 2019
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 16 ŞUBAT – 17 ŞUBAT 2019 03 AĞUSTOS  – 04 AĞUSTOS 2019
Mezuniyete Üç Ders Sınavı 07 EYLÜL 2019

KamuAjans.com - özel haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
İÜ AUZEF
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sedanur 2 ay önce

Harfe dönüşmüş notlerı nasil görebiliriz.

Misafir Avatar
Meral 3 ay önce

Sınavların biranönce açıklansın lütfen...yaz stres ile geçti.Hem çalışan hemde öğrenci olmak kolay değil ,sorularda çalıştığımız yerden olsa memnun oluruz.....

Misafir Avatar
Nejla azdall 4 ay önce

Finaller ne zamana aciklanir?? Birde sorulari materyallerden alakasız sormayin rica ediyorum. Bu ne haksızlik ya.

Misafir Avatar
akif 6 ay önce

sınav takvimi güncellendi istanbul seçimleri nedeniyle

Misafir Avatar
Fatma 6 ay önce

Müthiş bir sorumsuzluk soru kalitelerini de sınav sistemlerini de beğenmiyorum ama artık çok geç bir muhatap bulabilsem kaç dersim kaldığını ve mezuniyetimin ne aşamada olduğunu öğrenme ümidim tazedir...

Misafir Avatar
Pınar 6 ay önce

Final sınav tarihi 6-7 temmuza ertelendi.Düzgün ve güncel haber yapın!

Misafir Avatar
Meral 8 ay önce

Sonuçlar yok

Misafir Avatar
Hakan 8 ay önce

Aöf kamu yönetimi mezunuyum.adamalr sınav,öğrenci,kayıt işini çözmüşler.auzefe kayıt yaptırdım berbat bir sistem.sanki hayrına âcmişlar muhatap yok sınav notları açıklanmıyor. Bu kadar kötü bir sistem görmedim