ABONE OL

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu
T.C.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
Personel Dairesi Başkanlığı


Sayı : 59706887-900-E.122829
Konu : Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı

24/11/2017


DAĞITIM YERLERİNE

28.12.2014 tarihli ve 29219 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” gereğince; Bakanlık Makamının 31/10/2017 tarihli ve 113258 sayılı onayı ile görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını yapılması ve bu sınavı yürütmek üzere “Sınav Kurulu” oluşturulmuş, sınav kurul tarafından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin duyuru ve kılavuz hazırlanmıştır.

Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında boş bulunan kadrolar için ilgili 
yönetmelik çerçevesinde ve Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol hükümlerine göre 13.01.2018 tarihinde saat 10:00’da Ankara’da görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Sınav Giriş Yeri Bilgisi


Başvurular; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin ilgili madde hükümleri kapsamında hazırlanan ilan ve duyurulara göre yapılacak olup, belirtilen şartları taşımayan personelin müracaatları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği 
Yönetmeliği’nin 6 ncı ve 7 nci maddelerinde görevde yükselme suretiyle yapılacak atamalara ve 8’inci ve 9’uncu maddelerinde ise unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalara ilişkin genel ve özel şartlar düzenlenmiştir.

Görevde Yükselme veya Unvan Değişikliği Sınavına katılmak isteyen personelin 
başvuruları Personel Yönetim Sistemi (PYS) üzerinden (merkezde Genel Müdürlük/Başkanlık, taşrada İl Müdürlükleri aracılığı ile) alınacaktır. Bu kapsamda merkez ve taşra birimleri başvuruları süresi içinde inceleyerek almak için yeterli sayıda nitelikli ve yetkin personel görevlendireceklerdir.

Personel başvuru işlemi tamamlandıktan sonra başvuru forumunun çıktısı bağlı 
bulunduğu idareci veya kayıtları alan birim yöneticisi ve başvuruda bulunan personel tarafından imzalanarak dosyalanacaktır.

Bu itibarla;

- Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılacak personele sınav öncesi, sınav 
günü ve sınav sonrası için nöbet ve mesai düzenlemesinin, personel mağdur olmayacak şekilde yapılması,

- Sınav sonucunda sınavı kazananların atamaları, tercihleri alınarak başarı sıralaması ve 
daha sonra ilen edilecek boş kadrolara göre yapılacağının duyurulması,

- Hizmet sürelerinin hesaplanmasında ve diğer şartlara ilişkin olarak son başvuru 
tarihinin dikkate alınması,

- Personelin, ilan edilen unvanlardan sadece birine başvuruda bulunması,

- Konunun, ilgili personelden görev başında bulunanlara imza karşılığı, izinli, görevli veya raporlu gibi nedenlerle görev başında bulunmayan personele ise gerektiğinde 7201 sayılı Tebligat Kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda tebliği ile sınava katılmak isteyen personelin başvuruları, duyuru ve ilanda belirtilen esas ve yönetmelik hükümleri doğrultusunda alınarak sisteme girişlerinin yapılması,

- Başvurular yalnızca PYS üzerinden alınacak olup yazı, dilekçe veya başka bir yöntem ile yapılan başvuruların kabul edilmemesi,

- Sınav süreç ve aşamalarının başvuru kılavuzuna uygun olarak yapılması,

- Belirtilen tarihler arasında başvuruların aksatılmadan alınmasının temini için İl Müdürlükleri tarafından gerekli tedbirlerin alınması, hususlarına titizlikle riayet edilmesini rica ederim.
Aysel KANDEMİR
Bakan a.
Müsteşar

EK :
1- Duyuru (1 sayfa)

DAĞITIM :
C PLANI
 
Resmi yazı için 
tıklayınız...
 
Duyuru metni için 
tıklayınız...
 
Başvuru kılavuzu için tıklayınız... (27/11/2017 tarihinde http://pdb.aile.gov.tr ve/veya www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)
 
Atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı için tıklayınız... (27/11/2017 tarihinde http://pdb.aile.gov.tr ve/veya www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)
 
İlan edilen kadrolara ait ders konu başlıkları için tıklayınız... (27/11/2017 tarihinde http://pdb.aile.gov.tr ve/veya www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)
 
İletişim Bilgileri:
 
Telefon : 0 312 705 52 81 - 0 312 705 73 48 - 0 312 705 52 63 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.